Bjelica ludovao

Nervozna uvertira u finale Kupa: Rijeka i Dinamo odigrali bez pobjednika

Dvobojem na Rujevici kompletirano je 33. kolo Hrvatski Telekom Prve lige...

U posljednjoj utakmici, ujedno i derbiju 33. kola HNL-a, Rijeka i Dinamo su na Rujevici odigrali 0:0.

Bio je to rezultatski posve nebitan susret kad su u pitanju prvenstvene ambicije, jer Zagrepčani su već osigurali naslov prvaka, dok će Riječani vrlo vjerojatno završiti na drugom mjestu.

Ovaj dvoboj poslužio je kao uvertira u finale Kupa koje će Dinamo i Rijeka odigrati 22. svibnja u Puli.

U skladu s najavama da će sakriti neke adute za to finale, trener Rijeke Igor Bišćan ostavio je na klupi neke od glavnih igrača (Robert Murić, Maxwell Acosty...).

Što se samih zbivanja na terenu tiče, golove vidjeli nismo, a Dinamo je bio taj koji je imao i više i puno bolje prigode nego li domaćini, kako u prvom tako i u drugom poluvremenu.

Riječki kapetan, vratar Simon Sluga, u nekoliko je navrata odličnim intervencijama sačuvao svoju mrežu.

U 48. minuti je i Sluga bio nemoćan, ali je vratnica spasila Rijeku nakon udarca Petra Stojanovića.

Dodajmo kako je sudac Mario Zebec podijelio ukupno pet žutih kartona, a neke njegove odluke nisu baš dobro sjele treneru Dinama Nenadu Bjelici koji je ludovao uz aut-liniju, bacivši u jednom trenutku i bočicu s vodom.