Ludi početak

Tottenham s(p)retno slavio u Newcastleu: Stativa i prečka spasile bodove

Na sjeveroistoku Engleske je odigrana druga utakmica nove sezone Premierlige.

Nakon što je Manchester United na otvaranju dobio Leicester s 2:1, u drugoj utakmici prvog kola nove sezone Premierlige sastali su se Newcastle i Tottenham, a završilo je pobjedom gostiju 1:2.

Sva tri pogotka postignuta su u prvih 20 minuta dvoboja. U osmoj je Jan Vertonghen bio strijelac glavom nakon kornera, a sucu Martinu Atkinsonu je gol-tehnologija signalizirala da je lopta prešla crtu.

Tri minute kasnije zaspali su središnji braniči gostiju što je iskoristio Joselu i centaršut Matta Ritchieja glavom proslijedio u mrežu.

Akciju sličnu toj za Newcastleov izjednačujući pogodak vidjeli smo u 18. minuti za novo vodstvo Spursa. Filigrantski preciznu loptu je poslao Serge Aurier, a Dele Alli ju glavom šalje iza leđa Martina Dubravke.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, iako su u nastavku Svrake zaigrale puno bolje i imale nekoliko odličnih prilika.

U 47. minuti je Mohamed Diame iz neposredne blizine pogodio desnu stativu gola Huga Llorisa, a u 85. je ponovno sreća spasila Spurse, kada je Jose Rondon pucao s 15-ak metara, a lopta se od braniča gostiju odbila ravno u gredu i onda natrag u polje.