Potop u poluvremenu

Slavonski derbi pripao uvjerljivom Osijeku: Cibalia sve bliže ispadanju

U Gradskom vrtu domaćini su furiozno otvorili utakmicu i pitanje pobjednika riješili u prvih 45 minuta.

Poput Hajduka koji je petardom protutnjao kroz Pulu, i Osijek je u ovom kolu prekinuo niz od tri prvenstvena dvoboja bez pobjede. "Žrtva" Osječana bila je Cibalia koja je u Gradskom vrtu poražena s 3:1.

Slavonski derbi nosio je puno veći ulog za Vinkovčane koji s Istrom 1961 vode grčevitu borbu za ostanak pokušavajući izbjeći 10. mjesto na kraju sezone i automatsko ispadanje u Drugu HNL.

Ali, Osijek nije previše mario za vinkovačke kalkulacije. Furiozno je otvorio utakmicu i pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu.

Mirko Marić u devetoj, Haris Hajradinović u 19. i Petar Bočkaj u 40. bili su strijelci za momčad Zorana Zekića.

U nastavku je Josip Barišić ublažio poraz Cibalije.

U idućem kolu Osijek odlazi Hajduku na Poljud, a Cibalia će ugostiti Rijeku.