Pritajeni favoriti

I Belgija pala pred naletom Falcaa: Kolumbija suvereno kroz Bruxelles

Nogometaši Kolumbije s pravom nose epitet možda i glavnog favorita iz sjene na Svjetskom prvenstvu iduće godine u Brazilu.

Snagu je ta reprezentacija pokazala i ovog četvrtka kada je u prijateljskom ogledu, u Bruxellesu, pobijedila s 2:0 Belgiju, jednu od najtalentiranijih svjetskih reprezentacija, koja je dominirala kvalifikacijskom skupinom u kojoj se nalazila i Hrvatska.

I Belgija je upoznala Radamela Falcaa, najboljeg strijelca Kolumbije, koji je u 51. minuti postigao prvi pogodak na ogledu (na asistenciju Jamesa Rodrigueza), dok je pobjednik odlučen u 66. minuti kada je na 2:0 povećao igrač Cagliarija Victor Ibarbo.

Igrala se inače izjednačena utakmica u kojoj je Belgija imala nešto više prilika, ali su golovi padali na drugoj strani.