Nakon 13 godina

Izvukli se protiv trećeligaša, ali ne i protiv Valencije: Barca nokautirana na Mestalli!

Bila je to utakmica koju je u potpunosti obilježio Maximiliano Gomez.

Nogometaši Valencije svladali su Barcelonu sa 2:0 (0:0) u najzanimljivijem dvoboju 21. kola španjolskog prvenstva, odigranom u subotu na stadionu Mestalla.

Pobjeda Šišmiša mogla je biti i uvjerljivija, jer je već u 12. minuti Barcelonin vratar Ter Stegen obranio kazneni udarac koji je izveo Maximiliano Gomez, a 82. minuti je Valenciji poništen, čini se, potpuno regularan pogodak.

Rakitić ušao kad je već sve bilo riješeno

Domaća momčad je povela u 48. minuti, kad je s desne strane Gomez ušao u kazneni prostor i uputio loptu prema Barceloninom golu. Na putu prema Ter Stegenu loptu je slučajno skrenuo Jordi Alba i prevario svog vratara.

Maximiliano Gomez se dvostruko iskupio za promašeni kazneni udarac, kad je u 77. minuti sa 15 metara neometan uputio precizan udarac u donji lijevi kut Barceloninih vrata za konačnih 20.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić u igru je ušao u 85. minuti zamijenivši Frenkieja de Jonga.

Barcelona i Real Madrid su na vrhu ljestvice sa po 43 boda, ali Kraljevski klub ima utakmicu manje.

Time se nastavlja loša forma Barce koja se ovog tjedna na jedvite jade provukla u Kupu Kralja na gostovanju kod trećeligaša Ibize.