Hat-trick Francuza

Preokret i petarda za finale Kupa: PSG na krilima Mbappea i Neymara izbacio Lyon

Parižani su se prvi plasirali u finale Kupa Francuske, a suparnika će doznati u četvrtak.

PSG je u polufinalu Francuskog kupa kao gost s 5:1 demolirao Lyon i plasirao se u finale gdje će igrati protiv pobjednika dvoboja Saint Etienne - Rennes (igra se u četvrtak).

Parižani su do plasmana u finale došli uz preokret, jer u 11. minuti Lyon je poveo Martina Terriera.

Tri minute kasnije izjednačio je Kylian Mbappe.

Lavovi su se dobro držali do 61. minute, no kada je isključen Fernando Marcal igra Lyona se raspala. Neymar je u 64. minuti zabio iz jedanaesterca za 2:1, Mbappe je u 70. povisio na 3:1, a do kraja utakmice golove su zabili Pablo Sarabia (81) i treći put Mbappe (90+2).

PSG je rekorder sa 12 naslova pobjednika Kupa i još pet finala. Marseille je slavio 10 puta u 19 finala dok su na trećem mjestu St Etienne i Lille sa po šest slavlja.

Finale je 25. travnja na Stade de Franceu.

gol expired Poznati svi polufinalisti Kupa Njemačke: Drugoligaš i tri bundesligaša divider

gol expired Ugasila se španjolska senzacija: Drugoligaš ispao u polufinalu Kupa kralja divider