bravo ivo

Pogodak Iličevića u velikom preokretu i pobjedi HSV-a

Hrvatski nogometaš Ivo Iličević bio je strijelac za Hamburger SV u 2. kolu njemačkog prvenstva u 3-2 (1-2) domaćoj pobjedi protiv Stuttgarta...

Iličević je odličnim utrčavanjem iz drugoga plana izbio sam pred vratara Stuttgarta Tytona i u 34. minuti poravnao na 1-1. No, prije i poslije njegova pogotka za goste je bio uspješan Daniel Ginczek (23, 42). Ipak, u samoj završnici HSV je s dva gola stigao do preokreta. Prvo je u 84. minuti Lasogga poravnao na 2-2 nakon što je udarac Ivice Olića blokirao jedan obrambeni igrač gostiju, a lopta se odbila ravno pred Lasoggu. Veliko slavlje domaćima osigurao je Djourou pogotkom u 89. minuti.

Iličević je odigrao svih 90 minuta za HSV, dok je Olić ušao u igru u 66.

Ovo su HSV-u prvi bodovi u novoj sezoni, dok je Stuttgart i dalje bez osvojenog boda.

Bundesliga, 2. kolo:

Hertha - Werder 1-1 (Stocker 6 / Ujah 26)

Schalke 04 - Darmstadt 1-1 (Draxler 47 / Rausch 9)

Eintracht F. - Augsburg 1-1 (Russ 86 / Caiuby 23)

Koeln - Wolfsburg 1-1 (Zoller 30 / Bendtner (83)

Hannover 96 - Bayer 0-1 (Calhanoglu 18)

Hoffenheim - Bayern 1-2 (Volland 1 / Mueller 41, Lewandowski 90)

Hamburger SV - Stuttgart 3-2 (Iličević 34, Lasogga 84, Djourou 89 / Ginczek 23, 42)