Zabio i Henty

Osijek na krilima Marića dobio Rudeš i pridružio se Rijeci na vrhu HNL-a

Nakon ispadanja iz Europe Osječani su se okrenuli prvenstvenim obvezama.

I drugom kolu HNL-a nogometaši Osijeka su osvojili sva tri boda pred svojom publikom. Nakon što su na startu prvenstvene sezone s tri gola razlike svladali Hajduk, ove nedjelje su s 3:2 pobijedili Rudeš i bodovno se izjednačili s Rijekom (to su jedine dvije momčadi koje nakon 180 minuta imaju maksimalnih šest bodova, Riječani drže prvo mjesto zbog bolje gol-razlike).

Napadač Mirko Marić postigao je u samo tri minute dva gola - prvi iz gužve u 26. minuti, a drugu 29. minuti udarcem s desetak metara. U 73. minuti Nigerijac Ezekiel Henty je iz solo prodora, kako se činilo, razriješio pitanje pobjednika.

No, u 79. minuti za Rudeš smanjuje Tomislav Mrkonjić, a u 84. minuti isti igrač iz kaznenog udarca dovodi utakmicu u neizvjesnost nakon što je sudac kontakt Gutija i Petrovića vidio kao prekršaj.

Rudeš je ostao na jednom bodu, iznenađujuće osvojenom protiv Dinama u Maksimiru u prvom kolu.

Pred oko 2.000 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Marko Matoc iz Zaprešića.