Dobra vijest za Dinamo

Moldavci s Hrvatom i igračem manje šokirali Ludogorec

Nogometaši moldavskog prvaka Milsami Orheia, u čijim redovima igra hrvatski nogometaš Karlo Belak, izborili su plasman u treće pretkolo Lige prvaka izbacivši bugarskog prvaka Ludogorec.

Nakon pobjede 1-0 u Bugarskoj, Moldavci su na svom travnjaku pobijedili 2-1 premda su posljednjih 20 minuta igrali s igračem manje. Ludogorec je poveo golom Wandersona u 25. minuti anuliravši rezultat iz prve utakmice. Međutim, domaćin je minutu kasnije izjednačio, a strijelac je bio Gheorge Andronic. Kada je u Andrej Cojacari u 72. minuti dobio crveni karton činilo se kako će Ludogorec iskoristiti igrača više i drugim golom izboriti pobjedu i prolaz dalje. No, umjesto pogotka bugarskog favorita, Moldavci su s igračem manje zabili za 2-1, a pogodak je postigao Petru Racu u 89. minuti.

Za Milsami Orheia je cijeli susret odigrao hrvatski nogometaš Karlo Belak. Mladi Zagrepčanin je nakon odrađenog juniorskog staža u Dinamu branio boje Rudeša, Vrapča i Lučkog, a potom u veljači 2014. preselio u Moldaviju. Milsami je prošle sezone priredio senzaciju osvojivši naslov prvaka nakon višegodišnje dominacije Šerifa. Milsami je samo pet godina u Prvoj ligi, a sada je stigao i do iznenađenja u kvalifikacijama LP.

U idućoj rundi Moldavci će igrati protiv albanskog Skenderbeu ili sjevernoirskog Crusadersa. Ludogorec je ispao, ali ostali nositelji su prošli dalje. APOEL je u Skoplju odigrao 1:1 i zbog gola u gostima prošao u 3. pretkolo. Malmoe je slavio sa 1:0 u gostima kod Žalgirisa i također izborio sljedeće kolo natjecanja.