Tottenham slavio s 5:0

Manchester United u gradskom derbiju iznenadio City, Liverpool odjurio na +14!

Nakon ove subote Liverpool ima enormnu prednost u odnosu na momčad Pepa Guardiole.

Vodeći sastav engleske Premierlige, Liverpool, nastavio je pobjedničku seriju ostvarivši u 16. kolu 15. pobjedu. U subotu je Liverpool kao gost nadigrao Bournemouth sa 3:0 (1:0).

Pogotke za Redse postigli su Oxlade-Chamberlain (35), Keita (44) i Salah (54), a potez utakmice bila je asistencija Salaha za drugi pogodak na utakmici kada je petom pored trojice domaćih braniča idealno proigrao Keitu.

Dejan Lovren započeo je dvoboj u obrani Liverpoola, ali je zbog ozljede noge morao napustiti igru u 40. minuti.

gol expired Ni golčina Kovačića nije pomogla: Chelsea stradao u Liverpoolu! divider

Ovom pobjedom Liverpool je stigao do učinka od 46 bodova, 11 više od drugog Leicestera, koji u nedjelju gostuje kod Aston Ville, odnosno 14 više od trećeg Manchester Cityja koji je u gradskom derbiju na svom Etihadu izgubio od Manchester Uniteda s 2:1.

Gosti s Old Trafforda su bolju igru u prvom poluvremenu okrunili vodstvom od 2-0, a pogotke su postigli Rashford (23-11m) i Martial (29). U nastavku su domaći preselili igru na polovicu Uniteda, ali mrežu je uspio pogoditi tek Otamendi (85) pred sam kraj susreta.

Manchester United je, pak, s nova tri boda stigao na peto mjesto sa 24 boda, jednim više od šestog Tottenhama i sedmog Wolverhamptona.

Rezultati 16. kola:

Subota:
Everton - Chelsea 3:1 (Richarlison 5, Calvert-Lewin 49, 84 / Kovačić 52)
Bournemouth - Liverpool 0:3 (Oxlade-Chamberlain 35, Keita 44, Salah 54)
Tottenham Hotspur - Burnley 5:0 (Kane 4, 54, Moura 9, Son 32, Sissoko 74)
Watford - Crystal Palace 0:0
Manchester City - Manchester United 1:2 (Otamendi 85 / Rashford 23-11m, Martial 29)