Topnici u nevjerici

Ludi preokret Chelseaja u londonskom derbiju: Gubili do 83. pa šokirali Arsenal!

Bila je to prva utakmica u kojoj su Bluesi stigli do pobjede protiv Arsenala nakon što su gubili na poluvremenu.

U derbiju 20. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na gostovanju pobijedio Arsenal sa 2:1 okrenuvši rezultat u posljednjih 10 minuta utakmice.

Bila je to prva utakmica u kojoj su Bluesi stigli do pobjede protiv Arsenala nakon što su gubili na poluvremenu. U dosadašnjih 15 takvih situacija, Arsenal je slavio 11 puta, a četiri susreta su završila bez pobjednika.

Zanimljivo, bio je to i četvrti uzastopni domaći poraz Topnika u svim natjecanjima što im se nije dogodilo od 1959. godine.

Domaćin je poveo u 13. minuti golom Pierrea-Emericka Aubameyanga i sve do 83. minute Topnici su držali vodstvo. No, tada je Bernd Leno katastrofalnom reakcijom poklonio gostima pogodak. Mason Maunt je ubacio loptu iz slobodnog udarca, Leno je pokušao boksati, ali je promašio i Jorginho je iskoristio poklon pogodivši u praznu mrežu za 1:1.

Četiri minute kasnije gosti su izveli sjajnu kontru koju je svojim 12. golom ove sezone okrunio Tammy Abraham.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je za Chelsea do 70. minute.