Redsi nemilice gaze

Liverpool kao gost sredio Chelsea, čudesan preokret Arsenala u "izgubljenoj" poziciji

U derbiju kola Liverpool je slavio u Londonu i drži pet bodova prednosti pred Manchester Cityjem.

U derbiju 6. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je kao gost svladao Chelsea sa 2:1 (2:0) i tako se ponovno odvojio na pet bodova prednosti na vrhu ljestvice.

Gosti su poveli odličnim udarcem Alexander-Arnolda (14), a možda i ključno razdoblje utakmice bilo je između 28. i 30. minute. Prvo je zbog zaleđa poništen gol Azpilicuete za 1:1, da bi onda Firmino glavom zabio za 2:0.

U nastavku je Chelsea bio daleko bolja momčad, ali osim gola Kantea (71) nakon izvrsnog solo-prodora nije znao realizirati svoje prilike.

Mateo Kovačić igrao je svih 90 minuta za Chelsea, dok Dejan Lovren nije bio niti na klupi Liverpoola.

gol expired Novi šamar za Manchester United: U Londonu pali bez ispaljenog metka divider

Arsenal je s igračem manje uspio u nastavku preokrenuti rezultat i svladati Aston Villu sa 3:2 (0:1). Gosti iz Birminghama su na poluvremenu imali rezultatsku i brojčanu prednost zahvaljujući golu McGinna (20) i isključenju Maitland-Nilesa. U nastavku je Pepe (59-11m) poravnao na 1:1, da bi minutu potom Wesley (60) vratio prednost Villi.

Ipak, u završnici su Chambers (81) i Aubameyang (84) spriječili iznenađenje.

Arsenal je četvrti sa 11 bodova, koliko imaju i treći Leicester City i peti West Ham United, dok je Aston Villa 18. s četiri.

Lovre Kalinić nije bio niti na klupi Aston Ville.