S igračem manje

Kakva drama: Benitezov Newcastle promašio penal za pobjedu u 96. minuti!

Prva utakmica drugog kola nove sezone Premierlige odigrana je u Walesu.

Cardiff i Newcastle su odigrali 0:0 u prvoj utakmici drugog kola nove sezone Premierlige.

Iako pogodaka nije bilo, uzbuđenja nije nedostajalo, naročito u posljednjih 20-ak minuta.

Isaac Hayden, koji je na poluvremenu ušao u igru, u 66. minuti je dobio izravni crveni karton zbog starta s leđa s dvije noge na Josha Murphyja.

Domaćini su nakon toga pokušali doći do pobjedničkog pogotka, ali nisu stvorili neke opasnije situacije pred golom Svraka.

Štoviše, gosti sa sjeveroistoka Engleske su bili bliže pobjedi, a apsolutni tragičar ispao je Kenedy, 22-godišnji Brazilac koji u Newcastleu igra na posudbi iz Chelseaja.

On je prvo u 90. minuti katastrofalno izveo obećavajući slobodnjak s 18-19 metara, da bi u zadnjim sekundama utakmice, u šestoj minuti uzeo loptu nakon što je za Newcastle dosuđen jedanaesterac zbog igranja rukom. Kenedy je pucao baš traljavo, vratar Cardiffa Neil Etheridge je to obranio i donio prvi bod povratnicima u Premierligu nakon četiri sezone (u prvom kolu Cardiff je kao gost poražen kod Bournemoutha s 2:0).