Brezovec pocrvenio

Inter Zaprešić prvi polufinalist Kupa: Ništa od nove senzacije...

Odigrana je prva četvrtfinalna utakmica Hrvatskog nogometnog kupa.

Inter Zaprešić se prvi plasirao u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa, svladavši u četvrtfinalnom dvoboju na svom terenu trećeligaša Vinogradar s 3:0.

Put prema polufinalu Zaprešićanima je otvorio njihov najbolji igrač i strijelac, kapetan Komnen Andrić, pogotkom u 13. minuti.

Karlo Muhar je 10 minuta kasnije povećao vodstvo domaćina koji su od 32. ostali s igračem manje jer je Josip Brezovec isključen zbog dva žuta kartona.

Ipak, razlika u klasi između solidnog prvoligaša i najboljeg sastava Treće HNL Zapad bila je prevelika pa gosti iz Mladine u nastavku nisu uspjeli doći do gola kojim bi zakomplicirali utakmicu.

Štoviše, Inter je preko Antonija Boseca u 76. minuti potvrdio prolaz među četiri najbolja u Kupu.

Poput četvrtfinala, i polufinale se igra na jednu utakmicu, a termin je 24. travnja (srijeda).

Finale će se igrati u petak 31. svibnja na stadionu Aldo Drosina u Puli.