Golijada na Westfalenu

Drama u Hamburgu i Dortmundu: Posljednji "dinosaur" opet se izvukao

HSV je u posljednjem kolu Bundeslige pobijedio Wolfsburg 2:1 i osigurao ostanak u ligi...

Nogometaši HSV-a, jedinog kluba Bundeslige koji je odigrao sve sezone od osnutka elitne njemačke lige, pobijedili su pred svojim navijačima Wolfsburg sa 2-1 u zadnjem, 34. kolu Bundeslige i tako osigurali ostanak u elitnom razredu njemačkog nogometa, a "vukove" gurnuli u doigravanje za opstanak, dok je dortmundska Borussia svladala Werder sa 4-3 i time osigurala izravan ulazak u Ligu prvaka, dok će Hoffenheim u kvalifikacije.

Treći put u posljednje četiri sezone HSV se grčevito borio i na kraju izborio za opstanak, iako je Wolfsburg poveo preko Knochea u 23. minuti. Kostić je izjednačio devet minuta poslije, a pravim 'džokerom' s klupe pokazao se Waldschmit koji je ušao u igru u 86. minuti, a u 88. postigao pogodak koji je HSV ostavio među prvoligašima i u 55. sezoni Bundeslige.

Wolfsburgu je za ostanak trebao poraz Augsburga od dva razlike u Hoffenheimu, ali momčad Andreja Kramarića u 90 minuta nadmoći nije uspjela postići pogodak. Augsburg je tako ostao prvoligašem, a Hoffenheim je do 75. minute utakmice u Dortmundu, unatoč 0-0, imao mjesto u Ligi prvaka.

Naime, do tada je Werder iznenađujuće vodio na Signal Iduna Parku sa 3-2. No, dva realizirana kaznena udarca, Reusa u 75. minuti i Aubameyanga u 89. minuti donijeli su Borussiji treće mjesto. Isti su igrači bili strijelci za domaće i u prvom poluvremenu, Reus u 32. minuti, a Aubameyang 10 minuta poslije. Junuzović (7), Bartels (46) i Kruse (68) bili su strijelci za Werder.

Koeln je pobjedom 2-0 nad Mainzom izborio mjesto u Europa ligi, za koju će se Hertha morati kvalificirati nakon uvjerljivog domaćeg 2-6 poraza od Bayera. Bez izlaza u europska natjecanja ostao je Freiburg koji je poražen kod Bayerna. Bavarci su davno osvojeni peti uzastopni naslov prvaka proslavili pobjedom 4-1.

Njemačka - 34. kolo:

Bayern - Freiburg 4-1
(Robben 4, Vidal 73, Ribery 90+1, Kimmich 90+5 / Petersen 76)

Borussia D. - Werder 4-3
(Reus 32, 75-11m, Aubameyang 42, 89-11m / Junuzović 7, Bartels 46, Kruse 68)

Koeln - Mainz 2-0
(Hector 43, Osako 87)

Eintracht - RB Leipzig 2-2
(Vallejo 83, Blum 90 / Sabitzer 25, Poulsen 56)

HSV - Wolfsburg 2-1
(Kostić 32, Waldschmidt 88 / Knoche 23)

Hertha - Bayer L. 2-6
(Weiser 71, Allagui 85-11m / Chicharito 5, Havertz 31, 45+1, Kiessling 64-11m, Aranguiz 81-11m, Pohjanpalo 90)

Hoffenheim - Augsburg 0-0

Ingolstadt - Schalke 1-1
(Gross 40-11m / Avdijaj 2)

Borussia M. - Darmstadt 2-2
(Hazard 50, Raffael 65 / Schipplock 62, Heller 90)