Maglovita podjela plijena

Hajduk opet kiksao: Uzeli samo bod u gostima kod najlošije ekipe HNL-a

U trećoj utakmici 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige nije bilo pobjednika.

Inter Zaprešić i Hajduk su u 18. kolu HNL-a odigrali 1:1 što je rezultat kojim kudikamo zadovoljniji mogu biti domaćini.

Hajduk u teškim uvjetima u Zaprešiću nije uspio pobijediti fenjeraša Intera, pa se kriza Splićana nastavlja nakon domaće katastrofe (0:4) protiv Rijeke u prošlom kolu.

Inter je do vodstva došao u 26. minuti autogolom Stefana Simića, koji je nespretnom reakcijom pogodio vlastitu mrežu nakon ubačaja Boseca. U 42. minuti Nigerijac Samuel Eduok izjednačava preciznim udarcem s desetak metara, iskosa s desne strane.

gol expired Gorica se osvetila Slaven Belupu, Osijek (privremeno) pao na šesto mjesto divider

U drugom dijelu je Hajduk napadao, imao je jalovu inicijativu i neke (polu)šanse pred Interovim vratima (raspoložen je bio domaći vratar Mladen Matković) dok se istodobno gusta magla nadvila nad Zaprešićem opasno prijetivši prekidom utakmice.

Dvoboj je ipak priveden kraju, a Zaprešićani su uzeli veliki bod s kojim su se poravnali s Varaždinom i Istrom 1961 u grčevitoj borbi za ostanak.

Splićani pak ostaju na drugoj poziciji...