Burićev kraj?

Rijeka razmontirala Hajduk u Jadranskom derbiju, Poljudom se orili zvižduci!

Posljednja utakmica 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige bio je Jadranski derbi na Poljudu.

U posljednjoj utakmici 17. kola HNL-a Rijeka je kao gost s 4:0 deklasirala Hajduk na Poljudu.

Dvoboj na Poljudu obilježile su neiskorištene prilike domaćina, dok su gosti znalački koristili sve ponuđene im šanse.

Nakon početnog pritiska Hajduk je najbliže vodstvu bio u 21. minuti kada su u istoj akciji i Samuel Eduok i Bassel Jradi pogodili vratnicu suparničkog gola. Rijeka je do prednosti stigla u završnici prvog poluvremena kada je nakon ubacivanja Andrijaševića s desnog krila Čolak pucao s ruba kaznenog prostora, njegov udarac Ljubić je kratko odbio, a najbrži je bio Maxwell Acosty te taj odbijanac proslijedio u mrežu.

gol expired Torcida nakon debakla Hajduka skandirala "Buriću, odlazi", Armada originalno uzvratila divider

U nastavku utakmice Hajduk je imao terensku dominaciju i nekoliko izglednih prilika no nije uspio poravnati da bi u samoj završnici Rijeka postigla tri gola kojima je stigla do visoke pobjede. U 82. minuti Momčilo Raspopović je presjekao nonšalantno odigravanje glavom Hamze, sjurio se prema vratima Hajduka i preciznim udarcem sa 16 metara pogodio za 2:0.

Pet minuta potom Alexander Gorgon je okrunio odličnu kombinaciju Andrijaševića i Čolaka da bi u sudačkoj nadoknadi Tibor Halilović iznenadio neopreznog Ljubića za konačnih 0:4.

Ovom pobjedom Rijeka je stigla na treće mjesto sa 28 bodova, koliko ima i četvrta Lokomotiva, dok je Hajduk drugi sa 31 bodom. Na vrhu je Dinamo sa 38 bodova.

gol expired Burić ne misli podnijeti ostavku: "Samo je pitanje vremena kad ćemo opet biti na pravom putu" divider