Mladi njemački as

Hit sezone: Nokautirali Schalke i probili se između Borussije i Bayerna

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa osmog kola Bundeslige trijumfirali su gosti.

U susretu osmog kola njemačkog nogometnog prvenstva Werder je na gostovanju pobijedio Schalke s 2:0 skočivši na drugo mjesto ljestvice, dok je momčad iz Gelsenkirchena produbila krizu ostavši u zoni ispadanja.

Junak utakmice bio je Maximilian Eggestein koji je postigao oba gola za gostujući sastav. Mladi njemački napadač je u 43. minuti zabio za 1:0, a pobjedu Werdera potvrdio je svojim drugim pogotkom na utakmici u 66. minuti.

Ovom pobjedom Werder se probio na drugo mjesto ljestvice sa 17 bodova, tri manje od lidera Borussije Dortmund, dok Bayern na trećem mjestu ima 16 bodova.

Aktualni njemački prvak je na gostovanju pobijedio Wolfsburg 3:1 prekinuvši niz od četiri susreta bez pobjede pa Niko Kovač može barem malo odahnuti na klupi bavarskog sastava.