Je li Bilić gledao utakmicu?

Cvitanich zabio dva, Ajax šest

Argentinac naših korijena Dario Cvitanich, koji konkurira za hrvatski dres, i ovog je kola nastavio s pogocima za svoj Ajax. U golijadi protiv Graafschapa sudjelovao je s prvim i posljednjim od šest golova ekipe iz Amsterdama.

U susretu 16. kola nizozemskog nogometnog prvenstva Ajax je na gostovanju pobijedio Graafschap Doetinchem 6:0, a dva pogotka za goste postigao je Argentinac hrvatskih korijena Dario Cvitanich.

Potencijalni hrvatski reprezentativac je otvorio seriju pogodaka u 10. minuti, te je zatvorio u 71. minuti. Strijelci za Kopljanike bili su i Miralem Sulejmani (12), Luis Suarez (53-11m, 62) i Urby Emanuelson (67). Gostima je put do pobjede olakšalo i isključenje domaćeg igrača Joosta Volmera u 35. minuti.

U derbiju kola PSV je u Eindhovenu pobijedio Feyenoord 1:0, a pogodak odluke postigao je Afellay u 79. minuti.

Na ljestvici vodi AZ Alkmaar sa 38 bodova, tri manje ima Ajax, dok je Twente na trećem mjestu sa 33 boda. NAC je četvrti (30), a PSV je na petoj poziciji sa 29 bodova. Feyenoord drži skromno 13. mjesto sa 16 bodova, dok je na začelju Volendam sa 10 bodova.