Ljetna pojačanja

Bayern uvjerljivo slavio: Perišić zabio, Lewandowski izjednačio rekord star 52 godine

Bavarci su upisali treći ovosezonski trijumf u Bundesligi, na svojoj Allianz Areni nisu imali puno problema.

U petom kolu Bundeslige na Allianz Areni je Bayern sa 4:0 deklasirao Köln.

Dvostruki strijelac bio je Robert Lewandowski (3, 48), koji je već stigao do devet golova u prvih pet kola. Time je izjednačio 52 godine stari rekord Petera Mayera iz Borussije Monchengladbach.

Za 30 zabio je Philippe Coutinho u 62. minuti iz penala, a konačnih 4:0 postavio je Ivan Perišić u 73. minuti preciznim udarcem sa ruba 16-erca.

Köln je zadnjih pola sata imao igrača manje, jer je u 60. minuti isključen branič Kingsley Ehizibue.

VIDEO ----> Bayern - Köln 4:0

Berlinska Hertha, koju vodi hrvatski trener Ante Čović, u petom je kolu napokon prekinula crni niz, svladavši kod kuće Paderborn sa 2:1. Trener Herthe sada ipak može lakše disati, jer mu je prijetio otkaz budući da je u prva četiri kola osvojio samo jedan bod.

Hrvatski branič Tin Jedvaj odigrao je cijeli susret za Augsburg, koji je u gostima kod Freiburga izvukao remi, 1:1.

Dan ranije nogometaši Schalkea su u prvoj utakmici 5. kola na svom terenu svladali Mainz sa 2:1.