Rog bez debija

Barca se vratila iz "mrtvih": Veliki preokret za polufinale, zabio i Rakitić

Izgubili su prvu utakmicu s dva gola razlike, ali ove srijede su u uzvratu pokazali zube.

Nogometaši Barcelone izborili su plasman u polufinale Kupa kralja nakon što su u uzvratnoj utakmici četvrtfinala deklasirali Sevillu sa 6:1 i tako nadoknadili zaostatak od 0:2 iz prvog susreta koji se igrao u Sevilli.

Barca je povela u 13. minuti pogotkom Philippea Coutinha iz penala.

Gosti su također dobili jedanaesterac, u 27. minuti, ali je udarac Evera Banege obranio vratar Jasper Cillessen. I to im se osvetilo...

Jedno krasno proigravanje Arthura u 31. minuti je naš Ivan Rakitić samo vrhom kopačke proslijedio u mrežu, a početkom drugog poluvremena Coutinho postiže još jedan gol. Samo minutu poslije toga, u strijelce se upisao i Sergi Roberto.

Guillherme Arana je u 67. minuti smanjio na 4:1, da bi posao dovršili Luis Suarez u 89. te Lionel Messi u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Rakitić je igrao do 76. minute kada ga je zamijenio Arturo Vidal, dok je Marko Rog s klupe odgledao ispadanje svoje Seville u koju je stigao na posudbu iz Napolija.