Nemoć s dva igrača više

VIDEO Barca nokautirana u najjačem sastavu: Messi pružio nadu za uzvrat!

Aktualni prvaci Španjolske porazom su otvorili 2017. godinu.

U prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja Athletic Bilbao je pobijedio Barcelonu s 2:1 i tu će prednost Baski pokušati obraniti iduće srijede na Camp Nouu.

Barcelona je u najjačem sastavu stigla na San Mames. Od prve minute su zaigrali Lionel Messi, Luis Suarez, Neymar, Andres Iniesta, Ivan Rakitić...

Ipak, Katalonci su na poluvremenu bili u minusu od dva gola. Aritz Aduriz je u 24. minuti matirao Ter Stegena, a tri minute kasnije i asistirao Inakiju Williamsu za povećanje vodstva baskijskog sastava.

U 52. minuti Messi je iz slobodnog udarca smanjio i, kako se kasnije pokazalo, postavio konačan rezultat.

U završnici je Athletic dobio čak dva crvena kartona. Prvo je Raul Garcia u 74. dobio drugi žuti, a sedam minuta kasnije zbog istog razloga igru je morao napustiti i Ander Iturraspe.

Međutim, niti s dva igrača više Barca nije uspjela izjednačiti i izbjeći poraz u prvoj utakmici ove godine.

Ivan Rakitić na terenu je ostao do 71. minute kada ga je zamijenio Andre Gomes.

All Goals & highlights - Athletic Bilbao 2-1... by mogli-