Rađa se nova zvijezda

VIDEO Veliki hrvatski talent odigrao još jednu sjajnu utakmicu

Hrvatski košarkaš u redovima Los Angeles Lakersa Ivica Zubac odigrao je odličnu utakmicu protiv Milwaukeeja...

Hrvatski centar 19-godšnji Ivica Zubac pružio je odličnu partiju u pobjedi svojih LA Lakersa protiv Milwaukeeja 122-114.

Zubac je za 21 minutu na terenu ostvario 15 koševa (šut 7-11), 6 skokova, 2 asistencije i 1 blokadu, a najefikasniji u njegovoj ekipi bili su Nick Young sa 26 i Lou Williams sa 21 poenom. Kod Milwaukeeja najbolji je bio Giannis Antetokounmpo sa 41 košem.

Bogdanovićev Brooklyn upisao 12. uzastopni poraz, na svom terenu je izgubio od Miamija 99-108. Prvo ima Brooklyna bio je centar Brook Lopez sa 30 poena, dok je Bojan Bogdanović za 29 minuta igre ubilježio 10 koševa (šut 4-12) i 6 skokova.

James Johnson je sa 26 poena bio najbolji u Miamiju, dok je slovenski playmaker Goran Dragić dodao 21 koš i 5 asistencija. I dok Brooklyn broji uzastopne poraze, Miamiju je to bila 13. pobjeda u nizu.

Srpski centar Nikola Jokić, koji briljira ove sezone, odigrao je najbolju utakmicu u NBA karijeri. Predvodio je Denver u pobjedi protiv New Yorka 131-123 sa 40 poena uz odličan šut 17-23. Tome je pridodao 9 skokova i 5 asistencija.

Golden State je u gostima uvjerljivo dobio Memphis sa 122-107, a odličan je bio Klay Thompson sa 36 koševa. Warriorsi su ubacili 15 trica, a najviše Thompson koji ih je pogodio 8 iz 15 pokušaja. Kevin Durant dodao je 24 koša, a Stephen Curry 18 poena i 5 asistencija.

Rezultati NBA lige:

Milwaukee - LA Lakers 114 - 122

(Ivica Zubac za 21 minutu igre 15 koševa, šut 7-11, 6 skokova, 2 asista, 1 blokada)

Brooklyn - Miami 99 - 108

(Bojan Bogdanović za 29 minuta igre 10 koševa, šut 4-12, 6 skokova)

4. Portland 23 31 .426 11
5. Minnesota 20 34 .370 14