Napeto u finišu

Cedevita slavila u Laktašima i vratila se na drugo mjesto ABA lige

Najbolji hrvatski košarkaški klub u neizvjesnoj završnici je uspio doći do bodova.

Košarkaši Cedevite dobro su se namučili kako bi došli do pobjede na gostovanju kod Igokee koju su u utakmici 18. kola ABA lige svladali sa 78-75 (21-15, 19-13, 19-26, 19-21), iako su polovicom treće četvrtine imali 13 koševa prednosti.

Igokea je u 38. minuti došla do jedinog vodstva (73-72), ali je momčad Slavena Rimca do kraja dvoboja uspjela preokrenuti rezultat i primiti samo jedan koš u završnici, kad je pobjednik već bio odlučen. Edo Murić je s dva pogođena slobodna bacanja donio prednost Cedeviti od 78-73 i zapečatio 13. ovosezonsku pobjedu u ABA ligi.

Elgin Cook je ubacio 17 koševa, Toni Katić 15, Ivan Ramljak 12, a Andrija Stipanović 11 za pobjednike. Strijelce domaće momčadi predvodio je Marko Luković sa 22 koša.

U ranije odigranom dvoboju Cibona je doživjela težak poraz od Partizana.

U nedjelju će Zadar od 17:00 gostovati kod Mege u Srijemskoj Mitrovici.