ABA liga

Cedevita slavila protiv Radničkog i privremeno zauzela vrh ljestvice

U sklopu 8. kola regionalne ABA lige košarkaši Cedevite slavili su pred svojim navijačima protiv Radničkog iz Kragujevca sa 77-71...

Cedevita je u prvih 20 minuta dobro konktrolirala igru i rezultat, no nakon poluvremena su gosti počeli malo po malo sustizati zaostatak od 10 poena (43-33). Početkom posljednje četvrtine Radnički je došao na svega -3 (59-56), no nakon toga Ivan Ramljak radi seriju 5-0 i vraća utakmicu u mirne vode.

Uspio se Radnički dvije minute prije kraja još jednom opasno približiti na -4, te je imao dva slobodno bacanja, no oba je promašio Jović, a potom je u idućem napadu izgubio loptu. Cedevita je nakon toga mirno privela susret kraju i upisala šestu pobjedu.

Zagrebački je sastav do pobjede predvodio Ante Delaš s 19 poena i pet skokova, a 16 je pridodao Jusuf Nurkić. Kod gostiju je s 27 poena najefikasniji bio Sava Lesić.

U drugom je nedjeljnom susretu Mega Vizura pred svojim navijačima u Smederevu savladala Široki s 82-73. Domaćine je do pobjede predvodio Nemanja Dangubić sa 17 koševa, pet skokova i četiri asistencije, dok je kod gostiju najefikasniji bio naš Tomislav Petrović s 20 poena. Boris Barać je pridodao 16. (TS)