Babić najbolji protiv Igokee

Cedevita pobjednički krenula u novu sezonu ABA lige

Košarkaši Cedevite 67:56 (16-12, 20-9, 17-23, 14-12) domaćom pobjedom protiv Igokee započeli su novu sezonu u regionalnoj ABA ligi.

U ujednačenoj momčadi Cedevite najefikasniji je bio Luka Babić sa 10 ubačaja, dok je Tomislav Zubčić ubacio sedam uz 11 skokova. Kod gostiju je Aleksandar Ćapin postigao 15 poena.

Cedevita je već u prvom poluvremenu stvorila prednost od 15 koševa, početkom nastavka je imala i 16 razlike (48-32), ali gosti su se serijom 9-0 primaknuli na 48:41, te se na odmor između treće i četvrte četvrtine otišlo sa samo šest pogodaka prednosti za hrvatskog prvaka (50:44).

Kada se početkom četvrte četvrtine Cedevita odvojila na 58:46 činilo se kako je pitanje pobjendika napokon odlučeno. Ipak, uslijedilo je razdoblje od tri minute tijekom kojih Cedevita nije postigla niti poen što su gosti iskoristili i tricama Ćapina i Pašajica stigli na 58-54. No, tada je zbog ozljede iz igre izašao najbolji igrač gostiju Ćapin, a Cedevita je koševima Bilana (dva) i Mazalina (četiri) pobjegla na 64-54 dvije minute prije kraja i napokon osigurala pobjedu.

U četvrtak je Zadar sa 62:53 svladao Cibonu.

Drugo kolo na programu je već ovoga vikenda, Zadar će u subotu gostovati kod Krke u Novom Mestu (19 sati), dok će u nedjelju Cibona ugostiti Tajfun iz Šentjura (19 sati), a Cedevita će gostovati kod Sutjeske u Nikšiću (21 sat).