Treći uzastopni poraz

Nova pljuska Hajduku: Prvi put u povijesti poraženi u Zaprešiću!

Nakon blamaže na Poljudu protiv Lučkog, Hajduk je doživio treći uzastopni poraz, te još jedan od momčadi koja se grčevito bori za ostanak u ligi...

U prvoj utakmici 28. kola MAXtv Prve HNL, nogometaši zaprešićkog Intera pobijedili su splitski Hajduk s 1:0 i tako si barem na kratko produžili život u ligi. S ova tri boda preskočili su Rijeku koja će u subotu gostovati u Vinkovcima.

''Sada opstanak držimo u svojim rukama i ne ovisimo o nikome. Pobijedimo li u sljedećem kolu Splita onda smo ostali u ligi bez obzira na ostale rezultate'', rekao je Borimir Perković, trener Intera.

Zaprešićani ne samo da su osvojili tri važna boda već su srušili dvije neugodne tradicije. Prvi put su u povijesti HNL-a pobijedili Hajduk na svom travnjaku i nakon sedam godina konačno su postigli i pogodak. Naime, u posljednjih pet utakmica Inter nije uspio postići pogodak protiv Hajduka na svom stadionu.

''Rekao sam i prije utakmice. Tradicije postoje da se ruše. Drago mi je da sam postao prvi trener Intera koji je slavio nad Hajdukom u Zaprešiću'', naglasio je Perković.

Pogodak odluke postigao je Miroslav Oršić nakon solo akcije u 21. minuti. Imali su domaći u prvom poluvremenu još nekoliko sjajnih prilika, ali je i Goran Blažević bio na visini zadatka. U drugom poluvremenu šareni sastav Hajduka bio je bolji, ali su stative i vratnice sačuvale Santinijevu mrežu. Hajduku je ovo treći uzastopni poraz (Osijek, Lučko, Inter) u domaćem prvenstvu, a takvo što stariji navijačli Hajduka ne pamte da li se ikada dogodilo. (Agencija VLM)