Ključno prvo poluvrijeme

Danska eliminirala Češku u Azerbajdžanu i izborila polufinale Europskog prvenstva

Od 18:00 u glavnom gradu Azerbajdžana Češka i Danska igraju polufinale Europskog prvenstva.

Nogometna reprezentacija Danske izborila je plasman u polufinale Europskog prvenstva nakon što je u četvrtfinalnom ogledu u Bakuu pobijedila Češku sa 2:1.

Golove za Dansku zabili su Thomas Delaney (5) i Kasper Dolberg (42), dok je pogodak za Češku i to već peti na prvenstvu, postigao Patrik Schick (49).

Danci su poveli već u petoj minuti golom veznjaka Borussije Dortmund. Jens Stryger Larsen je ubacio iz kornera, a Delaney glavom zabio za 1:0.

Na 2:0 je povisio Kasper Dolberg u 42. minuti. Napadač Nice je ispratio savršen centaršut kojeg je duboko u šestnaesterac uputio Joakim Maehle i lijepo pogodio za 2:0.

Češka se vratila u život u 49. minuti golom Patrika Schicka, njegovim petim na ovom prvenstvu. Vladimir Coufal je nabacio u šesnaesterac, a napadač Bayer Leverkusena iz prve pucao i zabio uz lijevu stativu.

Oba polufinala i finale na Wembleyju

Danska je posljednji put stigla do polufinala EP-a 1992. godine kada je i osvojila europski naslov.

U polufinalu će igrati 7. srpnja u Londonu protiv pobjednika susreta između Engleske i Ukrajine koji se igra večeras u Rimu.

U drugom polufinalu 6. srpnja, također u Londonu igrat će Italija i Španjolska.

Finale je 11. srpnja, također na londonskom stadionu Wembley.