Svjetsko prvenstvo je pred vratima. Meksiko i Južna Afrika će, kao i prije 16 godina, ponovno otvoriti najveću svjetsku nogometnu smotru. Uoči samog turnira ugledni ESPN objavio je listu najvećih zvijezda do 21 godine. Na spisku je 21 igrač, a među njima, na 16. mjestu je i hrvatski stoper Luka Vušković.
Same pohvale
“Devetnaestogodišnji stoper Tottenhama na posudbi u Hamburgu, procijenjen na vrtoglavih 60 milijuna eura, trebao bi biti jedan od trojice u srcu obrane Hrvatske. Sa 193 centimetra visine donosi dominantnu prisutnost u kaznenom prostoru. Poznat je po tome što voli rano izlaziti na protivničke napadače i presijecati napade, a njegov raspon i anticipacija čine ga učinkovitim u oduzimanju lopti.
Tri vijesti o kojima se priča
Na drugom kraju terena opasan je iz prekida, što potvrđuje šest ovosezonskih golova za Hamburg. Osim izvanrednih golgeterskih sposobnosti, Vušković je s postotkom od 74.5 % dobivenih zračnih duela jedan od najboljih stopera u Europi u tom segmentu. Iako mu distribucija lopte nije primarni zadatak i najčešće bira jednostavna dodavanja, na tom se području njegova igra postupno poboljšava.”
Na prvom mjestu je 18-godišnji Lamine Yamal, a prate ga turski veznjak Reala Arda Guler te veznjak Portugala i PSG-a Joao Neves.
