Impresivni niz

Nakon Zvezde i Dinama, Šerif je "upucao" i Real Madrid: Prvak Moldavije živi čudesna dva mjeseca

Na svom prvom gostovanju u Ligi prvaka prvak Moldavije je izveo pravo malo čudo.

Poput bombe odjeknula je vijest o trijumfu moldavskog prvaka Šerifa nad Real Madridom usred Španjolske.

Na svom prvom gostovanju ikad u Ligi prvaka Šerif je izveo pravo malo čudo, nokautiravši klub koji je najtrofejniji u ovom natjecanju. Poveli su u prvom poluvremenu, sredinom nastavka Real je izjednačio iz jedanaesterca, zatim su Moldavci postigli gol koji je poništen zbog zaleđa, ali to ih nije pokolebalo - pokazali su nesalomljivi duh i u 90. minuti došli do pogotka vrijednog povijesne pobjede.

Time je Šerif zaokružio dva najbolja mjeseca u povijesti kluba. Ovogodišnji rujan i kolovoz zauvijek će biti zlatnim slovima upisani u almanahe moldavskog nogometa.

Impresivni niz: Zvezda, Dinamo, Šahtar, Real Madrid

Da bi uopće uspjeli po prvi put izboriti nastup u Ligi prvaka, trebalo je proći kroz žrvanj kvalifikacija. Nisu bili nositelji ni u trećem pretkolu protiv Crvene zvezde ni u play-offu protiv zagrebačkog Dinama, ali su i protiv Beograđana i protiv Zagrepčana pokazali briljantnu igru na svom stadionu i upisali pobjede koje su im bile dostatne za prolaz dalje.

gol expired Luka Modrić u Real Madridu godišnje bruto zaradi više od ukupne vrijednosti momčadi Šerifa divider

Ždrijeb ih je svrstao u skupinu D, na apsolutno svim svjetskim kladionicama bili su najveći autsajderi u Ligi prvaka, ali oni nisu previše marili za to i već su u prvom kolu dali do znanja cijelom svijetu da ih ne treba tek tako otpisivati - kod kuće su s 2:0 pobijedili Šahtar.

Ovog utorka Šerif je "upucao" i Real Madrid, a u trećem kolu će 19. listopada biti gosti Intera na Giuseppe Meazzi.

Da više ne osvoje niti boda, oni su već sad premašili sve svoje ciljeve i izveli pothvat.

gol expired Senzacija nad senzacijama: Šerif fenomenalnim golom nokautirao Real u Madridu! divider