Hrvatska reprezentacija
Mladi branič Bayerna

Stanišić se oglasio na Instagramu nakon debija za Hrvatsku: Objavio je emotivnu poruku

Iako ga je Njemačka silno željela u svojoj reprezentaciji, mladi igrač Bayerna prihvatio je poziv Hrvatske.

Hrvatska nogometna reprezentacija upisala je nova tri boda u skupini H za odlazak na SP 2022. godine u Katar, u gostima su slavili protiv Cipra sa 3:0.

Debi u hrvatskom dresu upisao je mladi branič minhenskog Bayerna, Josip Stanišić koji je krenuo od prve minute. Odigrao je svih 90 minuta, a nakon utakmice oglasio se na svom Instagram profilu.

Objavio je tako nekoliko fotografija s utakmice uz emotivnu poruku. Bio je izuzetno ponosan nakon debija u dresu Vatrenih.

"Neopisiv osjećaj i velika čast je nositi ovaj dres", napisao je 21-godišnji Hrvat.

U komentarima mu je čestitao i HNS koji mu je kratko napisao.

"Prvi od mnogih".

Stanišić je na početku utakmice odigrao jednu krivu loptu koja je mogla završiti brzim golom domaćina, no to ga nije pokolebalo. Na kraju je odigrao sjajno, imao je uz Modrića i Sosu četiri ključna dodavanja na utakmici, najviše od svih na terenu.

Inače, Stanišić je cijeli svoj život u Njemačkoj, a za njega su ozbiljno zagrizli Nijemci koji su ga htjeli u njihovoj reprezentaciji. Može igrati na svim pozicijama u obrani, a kao takav je izvrstan za Njemačku koja nije baš popunjena na tim pozicijama.

Ivan Perišić VIDEO Pogledajte golove Hrvatske protiv Cipra: Perišić, Gvardiol pa za kraj Livaja divider

No kako su njegovi roditelji iz Slavonskog Broda, tako nije bilo razmišjanja lada je stigao poziv Zlatka Dalića.

Sinoć je Stanišić protiv Cipra zaigrao na poziciji desnog beka, ono što je već igrao u Bayernu ove sezone.

"Nisam očekivao, ali sam bio naravno presretan, kao i cijela familija, zahvalan da sam dobio poziv i da mogu doći. Seka je počela plakat, svi su bili presretni, cijela familija, dobio sam preko 100 poruka tako da su svi sretni", rekao je Stanišić za Novu TV.