Debi Van der Vaarta

Novi poraz Badelja i HSV-a, Eintracht u stopu prati Bayern

Nogometaši Eintrachta su uz Bayern jedina momčad zasad u Bundesligi sa stopostotnim učinkom. Nakon tri kola Bayern i Eintracht jedini imaju devet bodova...

U zadnjem ogledu 3. kola Eintracht je u Frankfurtu pobijedio Hamburg 3-2. Time je Hamburg, pak, ostao i dalje na nula bodova, koliko još ima samo Hoffenheim.

Nakon lakše ozljede u sastav Hamburga se vratio hrvatski nogometaš Milan Badelj, te je odigrao svih 90 minuta. Imao je u prvom dijelu jednu odličnu asistenciju za Sona, ali Korejac nije zabio iz izgledne prilike. Za goste je u 82. minuti u igru ušao i Ivo Iličević, koji je u nadoknadi zaradio i žuti karton.

U 13. i 18. minuti domaćin je zabio dva gola i time doveo Hamburg u tešku poziciju na samom startu utakmice. Gosti su morali skupiti snage i vratiti se, a u tome su i uspjeli u 45. kada su preko Westermanna smanjili na 2-1. No, samo nekoliko trenutaka kasnije Jiraček je neoprezno startao, zaradio crveni karton i time dodatno otežao posao Hamburgu.

Čak i sa igračem manje je Hamburg zabio, smanjio na 3-2, ali do izjednačenja ipak nije došao. Recimo da je za Hamburg debitirao i Rafael van der Vaart, pri svome povratku u ovaj klub.

Pogodak Vukčevića, novi potop Hoffenheima

Nogometašima Hoffenheima nikako da krene u novoj sezoni Bundeslige. I nakon trećeg kola imaju nula bodova, a u nedjelju su teško stradali kod Freiburga. Pobijedio je Freiburg 5-3, te je prikovanoga za dno ostavio svog suparnika. Imao je, inače, Hoffenheim sedam minuta prije kraja bod u džepu (3-3), ali je nonšalantno primio dva gola u završnici. Prvo je nakon kornera sam na drugoj stativi ostao Makiadi koji je pogodio za 4-3, a u 86. je Kruse završio golijadu postigavši pogodak za 5-3.

Recimo da je 22-godišnji potencijalni hrvatski reprezentativac Boris Vukčević postigao u 56. minuti gol za goste, za 2-2 u tom trenutku. Inače, u prva dva kola je Hoffenheim postigao tek jedan pogodak, pa su ova tri tijekom 90 nedjeljnih minuta barem mala zadovoljština. (TS)

Bundesliga, 3. kolo:

Freiburg - Hoffenheim 5-3 (Guede 17, Kruse 27, 86, Diagne 68, Makiadi 83 / Delpierre 2, Vukčević 56, Usami 76)