Potop 'topnika' na Anfieldu

Liverpool na nevjerojatan način osramotio Arsenal!

Nogometaši Liverpoola doslovno su razbili Arsenal u prvoj utakmici 25. kola engleske Premierlige. Domaćin je na svom Anfieldu slavio sa čak 5-1…

Igrači Liverpoola u transu su odigrali prvo poluvrijeme, pogotovo uvodnih 20-ak minuta kada su vodili 4-0, a moglo je biti i 6-0 da je Suarezova bomba pogodila mrežu, a ne vratnicu, ili da je Sterling bolje reagirao pri završnici jednog napada.

No, i uz 4-0 poslije dvadeset minuta Liverpool je riješio pitanje pobjednika. Uvodna dva pogotka je postigao Martin Škrtel, oba puta na asistenciju Stevena Gerrarda. Posebno je dojmljiv bio drugi. Nakon kornera, Škrtel je zahvatio loptu glavom, a ona je u savršenom luku otišla na drugu stranu Arsenalovih vratiju, te se smjestila točno pod gredu.

Unatoč 2-0 poslije deset minuta Liverpool je doslovno srljao po nove pogotke, dok su gosti zbunjeno čekali konačni nokaut. On je i uslijedio, u 16. minuti je Sterling lako poentirao nakon savršene asistencije Suareza, dok je u 20. i Sturridge bio precizan za ogromnih 4-0.

Nakon samo šest minuta igre u drugom dijelu već je bilo 5-0, a strijelac je opet bio Raheem Sterling i nakon toga je invazija na vrata Arsenala stala. Do kraja su i gosti došli do počasnog pogotka i to iz penala, kada je precizan bio Mikel Arteta.

Čak 22 udarca su uputili nogometaši Liverpoola prema suparničkim vratima, a 12 ih je išlo u okvir vratiju.

Liverpoolu ovo nije bila najveća prvenstvena pobjeda sezone, jer su s 5-0 ranije pobijedili Tottenham. Za Arsenal je, pak, ovo najteži poraz. (TS)

Premierliga, 25. kolo:

Liverpool - Arsenal 5-1 (Škrtel 1, 10, Sterling 16, 52, Sturridge 20 / Arteta 69-11m)