NLB: Zagrebu važna pobjeda nad Širokim

Košarkaši Zagreba upisali su u 21. kolu NLB lige i 12. pobjedu. Na domaćem parketu slavili su "mravi" protiv Širokog 86-80 i tako zadržali teoretske šanse za plasman na Final Four...

Već u prvoj četvrtini Zagreb je stekao deset koševa prednosti (20-10), no gosti su se uspjeli vratiti i u trećoj četvrtini nakratko i povesti. Međutim, "mravi" su početkom posljednje četvrtine serijom 10-1 pobjegli protivniku, te su prednost sačuvali do kraja.

Luka Žorić bio je najbolji pojedinac u redovima Zagreba s 22 koša, 11 skokova i 4 asistencije, dok je Damir Mulaomerović ubacio 15 koševa, uz dva skoka i četiri asistencije.

Dvozmenkasti su još kod pobjedničke momčadi bili Mario Kasun (11 koševa uz 8 skokova) i Krunoslav Simon (10).

Kod gostiju je najbolji bio Vedran Morović s 18 koševa.