Tijesna završnica

Dramatična pobjeda Lakersa nad Celticsima, Bryant odličan u završnici!

Na NBA parketima odigran je sinoć derbi dviju najtrofejnijih momčadi u povijesti lige. U Staples Centeru LA Lakersi su na kraju u tijesnoj završnici savladali Boston Celticse 97-94...

Lakersi su uspjeli preokrenuti pet koševa zaostatka dvije minute i 41 sekundu prije kraja susreta. U tom su periodu zabili osam koševa, Kobe Bryant i Andrew Bynum svaki po četiri, dok Boston nije zabio niti jedan. Imali su Celticsi posljednji napad i priliku za produžetak, ali šut Raya Allena prvo je uspješno spriječen, dok Rajon Rondo i Paul Pierce nisu uspjeli zabiti za produžetak.

Bila je Lakersima ovo treća uzastopna pobjeda nad Celticsima i prva na domaćem parketu od prosinca 2008. godine. Isto tako, bila im je ovo 18. ovosezonska domaća pobjeda u 20 odigranih utakmica.

Bryant je zabio deset od svojih 26 koševa ukupno u četvrtoj četvrtini, dok je Bynum pridodao 20 koševa i 14 skokova. Double-double učinak od 13 koševa i isto toliko skokova ostvario je Pau Gasol, dok je dvoznamenkast bio i Metta World Peace s 14 koševa. Kod Bostona je najbolji bio Rajon Rondo s 24 koša i 10 asistencija, Ray Allen je zabio 17, Kevin Garnett 14 uz 11 skokova, dok je Paul Pierce ubacio 13 koševa uz 9 asistencija.

Philadelphia je New York Knicksima nanijela peti uzastopni poraz. Slavili su 76ersi sa 106-94 u Madison Square Gardenu nošeni učinkom Loua Williamsa koji je 12 od 28 koševa zabio u trećoj četvrtini. Evan Turner upisao je 24 koša i 15 skokova, a Andre Iguodala 19 koševa, 8 asistencija i 7 skokova za 76erse koji su tako prekinuli seriju od tri uzastopna poraza Knicksa.

Carmelo Anthony bio je najefikasniji kod Knicksa s 22 koša, dok je Jeremy Lin ubacio 14 uz slab šut 5-18 iz igre. U povratničkoj utakmici nakon oporavka od ozljede zadnje lože lijeve noge Tyson Chandler je za Knickse ubacio 8 koševa uz 12 skokova.

Indiana Pacersi poraženi su na gostovanju na Floridi i drugi put u dva dana. Nakon što ih je Miami savladao u produžetku, Orlando je to učinio puno uvjerljivije sa 107-94. Dwight Howard zabio je 30 koševa uz 13 skokova, dok je J.J. Redick dodao 18 koševa uz, za sebe rekordnih u karijeri, devet asistencija za treću pobjedu Orlanda nad Indianom u četvrtom ovosezonskom srazu.

Orlando je dobio četiri od posljednjih pet utakmica, a u ovom ga susretu nije omela ni činjenica da je igrao bez startera Hede Türkoglua i Jasona Richardsona. Kod poraženih Pacersa najbolji s 22 koša bio je Paul George.

Golden State Warriorsi savladali su LA Clipperse u gostima 97-93. Dorell Wright zabio je 18 od svojih 20 koševa u prvom poluvremenu, a Monta Ellis dodao je 19 koševa i 11 asistencija u 17. ovosezonskoj pobjedi Warriorsa u 38. utakmici.

Kod Clippersa, kojima je ovo bio 16. poraz u 39. utakmici, najefikasniji s 27 koševa i 12 skokova bio je Blake Griffin. Chris Paul dodao je 23 koša, a Randy Foye 16 koševa. (TS)

7. Houston 42 22 20
8. Minnesota 42 21 21