'Nebeski' Narcisse

Neuništivi Francuzi u zadnjim sekundama izborili finale!

Još samo jedan korak dijeli francuske rukometaše od osvajanja trećeg uzastopnog olimpijskog zlata.

Dvostruki olimpijski pobjednici Francuzi izborili su plasman u treće uzastopno finale Olimpijskih igara nakon što su u polufinalu pobijedili njemačke rukometaše 29:28 (16-13).

U dramatičnoj završnici presudio je pogodak Daniela Narcissea dvije sekunde prije kraja utakmice.

Francuska je u 41. minuti imala velikih sedam golova prednosti (22:15), no europski prvaci su sjajnom završnicom minutu prije kraja susreta izjednačili na 28:28. Na njihovu žalost, nisu uspjeli obraniti zadnji napad i Francuska će sada imati priliku osvojiti treće uzastopno zlato što nikome nije uspjelo.

Francusku su do pobjede predvodili Narcisse sa sedam golova, Valentin Porte s pet, te Nikola i Luka Karabatić sa po pet pogodaka. Odličan je bio i Thierry Omeyer sa 12 obrana.

U redovima njemačke vrste najefikasniji su bili Uwe Gensheimer sa 11 i Julius Kuhn s osam golova.