Rođeni pobjednici!

Veliki preokret Hrvatske u Walesu: Lovren izjednačio, Eduardo zabio za pobjedu!

Hrvatska nogometna reprezentacija režirala je veliki preokret na gostovanju kod Walesa u kvalifikacijskom ciklusu za SP u Brazilu. Golovima Dejana Lovrena i Eduarda da Silve u razmaku od deset minuta slavili su "vatreni" 2-1...

Gubila je momčad Igora Štimca na Swanseajevom Liberty Stadiumu golom Garetha Balea iz jedanaesterca već od 21. minute, ali su u furioznoj završnici uspjeli sve preokrenuti.

Bale doveo Wales u vodstvo iz jedanaesterca!

U 20. minuti je kontakt Lovrena i Joea Ledleyja okarakteriziran kao najstroža kazna, koju je sigurno izveo Bale udarcem praktički posred gola, nakon što je Stipe Pletikosa izabrao krivu stranu. Do kraja poluvremena obje su momčadi imale sjajne prilike, pa je tako u 13. minuti Eduardov udarac glavom obranio Walesov vratar Boaz Myhill, dok je u 38. minuti Bale iz kontranapada neometan pucao visoko preko gola.

Hrvatska se probudila u drugom poluvremenu, točnije u posljednjih pola sata, a Štimčeve su zamjene urodile plodom (Schildenfeld, Kovačić i Olić umjesto Badelja, Sammira i Strinića).

Lovren topovskim udarcem izjednačio

"Vatreni" su počeli djelovati homogeno i pritiskali su gol Walesa, a do izjednačenja su stigli dalekometnim udarcem Lovrena u 77. minuti, s tridesetak metara iskosa s lijeve strane. Pritom je slabo reagirao velški vratar Myhill koji krivo procijenio putanju lopte.

Eduardo u finišu zabio za pobjedu

Konačnih 2-1 i pobjedu Hrvatskoj donio je Eduardo u 87. minuti svojim 27. golom s nekih 11 metara nakon sjajne asistencije Ivice Olića s lijeve strane. Vrataru Myhillu je lopta pritom prošla kroz noge.

Hrvatska je ovom pobjedom nastavila "mrtvu" utrku s Belgijom, koja je s minimalnih 1-0 u Bruxellesu golom Edena Hazarda iz 62. minute savladala Makedoniju. Obje reprezentacije imaju po 16 bodova.

Modrić i Ćorluka neće igrati protiv Škotske

Loša stvar po "vatrene" nakon susreta protiv Walesa je što zbog žutih kartona pravo nastupa u sljedećem susretu protiv Škotske (kod kuće) pravo nastupa neće imati Luka Modrić i Vedran Ćorluka.

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, skupina A:

Wales - Hrvatska 1-2 (Bale 21-11m / Lovren 77, Eduardo 87)

Belgija - Makedonija 1-0 (Hazard 62)

Srbija - Škotska 2-0 (Đuričić 59, 66)

Tijek utakmice: Wales - Hrvatska 1:2

90' Kraj utakmice.

88' GOOOL!!! Eduardo je zabio za vodstvo Hrvatske!!! Olić je proigrao Eduarda koji smireno i lukavo zabija.

83' Velika šansa za Hrvatsku. Srna je proigrao Rakitića koji vraća do Olića, no ovaj iz izgledne prilike puca visoko preko gola.

79' Šansa za Balea. Pucao je iskosa s lijeve strane pokraj gola.

77' GOOOL!!! Hrvatska je izjednačila, kakav gol Lovrena. Topovski je potegao s nekih 25-26 metara i naprosto "porobušio" vratara Walesa.

73' Strinić je napravio prekršaj u napadu. Olić je zamijenio Strinića.

65' Modrić je dobio žuti karton. Ni on uz Ćorluku neće imati pravo natupa protiv Škotske.

61' Kovačić je zamijenio Sammira.

61' Modrić je pucao iskosa, lopta je prošla paralelno s gol-crtom, no nitko nije uspio podmetnuti nogu.

60' Šansa za Hrvatsku. Srna je pucao, lopta je nekog dirala, ali vratar Walesa odbija u korner.

58' Jonathan Williams dobro je pucao s distance, lopta je prošla malo pokraj vrata.

52' Nova šansa za Eduarda nakon centaršuta Srne iz kornera. Lopta je prohujala pokraj velških vrata.

51' Novi korner za Hrvatsku. Mandžo je vratio pred vrata s druge stative, ali tamo nije bilo nikoga od hrvatskih igrača.

50' Korner za Hrvatsku nakon što je blokiran udarac Sammira. Lovren iz teške situacije puca daleko od gola.

48' Loš centaršut Strinića s lijeve strane. Situacija je izgledala obećavajuće...

46' Početak drugog poluvremena. Badelj je ostao u svlačionici, ušao je Schildenfeld. Hrvatska će sada igrati s trojicom stopera u posljednjoj liniji.

45' Kraj prvog poluvremena.

45' Srna je dugom loptom dobro proigrao Mandžukića, ovaj puca ali lopta se sretno odbija u ruke Myhilla.

41' Neugodan centaršut Bale iz kornera, Pletikosa izbija u polje.

38' Velika šansa za Balea. Malo iskosa s desne strane izašao je sam pred Pletikosu, no pucao je preko gola.

35' Kontra Walesa, Bale je prizemno pucao s vrha šesnaesterca, Pletikosa brani.

34' Mandžukić je prošao po lijevoj strani, došao je do 7-8 metara od gola, ali loše je pucao.

33' Badelj je pucao, lopta je pogodila Samira i odbila se tik pored desne vratnice.

31' Modrić puca s distance, lopta je nekog dirala, ali velški vratar sigurno hvata loptu.

25' Oštar centaršut Srne s desne strane, Collins izbacuje u korner ispred Eduarda.

21' GOOOL!!! Bale je rastavio Pletikosu. Hrvatska je primila pogodak nakon 275 minuta.

20' Jedanaesterac za Wales. Lovren je srušio Ledleyja. Hrvatski stoper je dobio i žuti karton.

17' Nova gužva u šesnaestercu Walesa nakon kornera koji je izveo Srna.

14' Velika šansa za Eduarda. Glavom je pucao s vrha peterca, ali Myhill brani.

13' Odlična kombinacija Hrvatske. Modrić je sjajno proigrao Eduarda, koji vraća povratnu prema Sammiru, a ovaj puca malo pokraj gola. Lopta je nekog dirala, pa je korner za Hrvatsku.

8' Dobra kombinacija Sammira i Eduarda, no velški vratar je brži od hrvatskog napadača.

6' Ćorluka je srušio Balea na dvadesetak metara od gola. Ćorluka neće moći igrati protiv Škotske.

6' Eduardo je prošao po lijevoj strani, odigrao povratnu prema Mandžukiću, koji iz teške situacije puca pokraj gola.

4' Hrvatska je krenula dosta agresivno, presingom pokušava u prvim minutama postići pogodak.

1' Utakmica je počela.

20.10 Objavljene su službene postave:

WALES: Myhill, Gunter, Davies, Ledley, Collins, Williams.Ash, Williams.J, Bellamy, Robson-Kanu, King, Bale.

Zamjene: Price, Lynch, Nyatanga, Ricketts, Richards, Church, Tudor-Jones, Vokes, Easter, Fon Williams.

HRVATSKA: Pletikosa, Strinić, Ćorluka, Lovren, Rakitić, Modrić, Srna, Sammir, Badelj, Mandžukić, Eduardo.

Zamjene: Krešić, Pavlović, Kovačić, Vukojević, Jelavić, Schildenfeld, Kalinić, Olić, Petrić, Vida, Subašić.