breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Srbi bez gola

Hiddinkov nasljednik startao porazom, uporni Grci remizirali!

Abdullah Avci, koji je u studenom prošle godine bio postavljen za izbornika turske reprezentacije umjesto Nizozemca Guusa Hiddinka, započeo je svoju avanturu s porazom...

Turski nogometni savez razišao se s Hiddinkom odmah nakon neuspjeha u dodatnim kvalifikacijama za Europsko prvenstvo protiv Hrvatske. Hiddinkov nasljednik Avci krenuo je u svoj mandat s porazom u prvoj utakmici. Bolja od Turske u Bursi bila je Slovačka s 2-1. Vladimir Weiss u 24. minuti i Miroslav Stoch u 39. bili su strijelci za vodstvo Slovačke 2-0. Asistent za oba pogotka bio je Marek Hamšik. Poraz Turske ublažio je Ömer Toprak u 85. minuti.

Danski 35-godišnji nogometni vratar Thomas Sørensen, čuvar mreže engleskog prvoligaša Stoke Cityja, slavio je u prijateljskom ogledu s Rusijom u Kopenhagenu svoj 100. nastup u reprezentaciji. Jubilej su mu pokvarili Širokov u 4. i Aršavin u 45. minuti golovima za pobjedu Rusije 2-0.

Austrija je u Klagenfurtu svladala Finsku s 3-1, dok su Grčka i Belgija odigrale 1-1. Salpingidis je u 9. minuti doveo domaćine u vodstvo, a konačni rezultat postavio je Chadli u 32. minuti.

Rumunjska i Urugvaj odigrali su u Bukureštu 1-1. Napolijev napadač Cavani doveo je aktualne južnoameričke prvake u vodstvo već u 2. minuti, a konačnih 1-1 postavio je Stancu u 50. minuti.

Deville je bio dvostruki strijelac za Luksemburg koji je kao domaćin pobijedio Makedoniju s 2-1. Jednako tako, Mifsud je zabio dva gola u domaćoj pobjedi Malte protiv Lihtenštajna 2-1.

Golovima Stevana Jovetića u 56. i 87. minuti, reprezentacija Crne Gore pobijedila je u Podgorici u prijateljskoj utakmici Island s 2-1.

Prvi gol je Jovetić zabio glavom, a drugi odličnim udarcem s nekih 17 metara. U međuvremenu je za Islanđane izjednačio Finnbogason u 79. minuti.

Dinamov napadač Fatos Beqiraj odigrao je, kao i Mirko Vučinić, samo drugo poluvrijeme za crnu Goru, te je u 48. minuti pogodio gredu.

Jedan od domaćina Europskog prvenstva, reprezentacija Ukrajine, slavila je 3-2 u gostima kod Izraela. Za Ukrajinu su zabili Gusev u 17. minuti iz penala, Konopljanka u 45. i Jarmolenko u 61. minuti, dok su za domaću selekciju strijelci bili Hemad u 55. minuti iz penala i Sahar u 63. minuti.

Mađarska i Bugarska odigrale su u Gyoru 1-1. Domaćini su poveli preko Szalaija u 42. minuti, a izjednačio je Božinov u 87. minuti.

Nakon poraza od Srbije 2-0 u utorak na Cipru, Armenija je dan kasnije u Limassolu pobijedila Kanadu s 3-1.

Cipar i Srbija su u Larnaci odigrali 0-0. Za srbijansku nacionalnu momčad, koju je vodio vršitelj dužnosti Radovan Ćurčić, ovo je bila druga utakmica u Cipru u dva dana. U utorak je Srbija pobijedila Armeniju s 2-0, a dan kasnije, za pomlađenu srbijansku reprezentaciju zaigrala su još trojica debitanata, Šćepović, Nastašić i Đuričić.

Napadač Ajaxa Sulejmani propustio je u prvom poluvremenu dvije prilike za pogodak.

Gruzija je u Tbilisiju pobijedila Albaniju s 2-1, dok su Moldavija i Bjelorusija u Antalyji odigrale 0-0, baš kao i Latvija i Kazahstan u istom gradu. (TS)

Prijateljske utakmice:

Latvija – Kazahstan 0-0

Cipar – Srbija 0-0

Gruzija – Albanija 2-1 (Kobahidze 47, Smisulašvili 88 / Cani 3)

Moldavija – Bjelorusija 0-0

Crna Gora – Island 2-1 (Jovetić 56, 87 / Finnbogason 79)

Izrael – Ukrajina 2-3 (Hemed 55 – 11 m, Sahar 63 / Gusev 17 – 11 m, Konopljanka 45, Jarmolenko 61)

Mađarska – Bugarska 1-1 ( Szalai 42 / Božinov 87)

Armenija – Kanada 3-1 (Pizzelli 22, 67, Özbiliz 90 – 11 m / McKenna 4)

Tunis – Peru 1-1 (Ben Yahia 45 / Pizarro 45 – 11 m)

Rumunjska – Urugvaj 1-1 (Stancu 50 / Cavani 2)

Turska – Slovačka 1-2 (Toprak 85 / Weiss 24, Stoch 39)

Danska – Rusija 0-2 (Širokov 4, Aršavin 45)

Luksemburg – Makedonija 2-1 (Deville 56, 90 / Hasani 25)

Malta – Lihtenštajn 2-1 (Mifsud 54, 64 / Büchel 48)