Čudna metoda

Dinamo pobijedio Istru čiji su igrači izveli nezapamćeni potez

Neće se puno pričati ni o rezultatu ni o strijelcima nego o situaciji s početka susreta.

Dinamo je u 34. kolu HNL-a na Maksimiru pobijedio Istru 1961 s 2:0 i približio se na dva boda zaostatka vodećoj Rijeci uoči njenog gostovanja kod Slaven Belupa.

Prije početka utakmice dogodila se nesvakidašnja scena na hrvatskim nogometnim travnjacima. Igrači gostujućeg sastava su svi zajedno, oni iz početne jedanaestorice i oni iz pričuve, došli do aut-linije i zagrljeni okrenuli leđa prema klupi na kojoj je sjedio trener Marijo Tot.

Bio je to simbolički i dosad neviđeni potez kojim su Puljani htjeli dati do znanja javnosti kako ne žele surađivati s Totom kojemu, prema njihovom mišljenju, čelnici kluba sastavljaju momčad i šikaniraju određene igrače.

Što se tiče same utakmice, Modri su u prvih pola sata riješili pitanje pobjednika. Domagoj Antolić je u 14. minuti zabio za vodstvo koje je u 27. povećao Armin Hodžić.

Istra je u 83. minuti uspjela smanjiti, pogodak je postigao Nikola Prelčec.

Mogli su Puljani potpuno šokirati Zagrepčane, ali je Goran Paracki ostao kratak u skoku na vrlo dobar centaršut u 87. minuti.