prvi set odlučio

Ivan Dodig bez finala u Umagu: Rubljev slomio hrvatskog ratnika

Sjajan niz pobjeda Ivana Dodiga na ATP turniru u Umagu zaustavljen je u polufinalu od ruskog tinejdžera Andreja Rubljeva.

Hrvatski tenisač Ivan Dodig u subotu je u polufinalu umaškog ATP turnira izgubio od 19-godišnjeg Rusa Andreja Rubljeva sa 6-7 (4), 1-6 nakon sat i 41 minute igre.

U prvom setu to je bila neizvjesna borba, sa puno izgubljenih servisa. Prvo je Dodig izgubio servis, ali ga je odmah vratio za poravnanje 3-3. No, već u sljedećem gemu Rubljev ponovno radi "break" i kod 5-4 servira za set.

Ipak, Dodig se uspio vratiti i napraviti "break" koji mu je donio 13. igru. No, u "tie-breaku" uspješniji je bio ruski igrač.

Dodig je u drugom setu izgubio servis u četvrtom gemu, ali već u sljedećem imao ga je prilike vratiti. Nije uspio i nakon toga njegova se igra raspala, pa je Rubljev stigao do svog prvog finala na ATP turnirima u karijeri.

Dodigu je ovo bilo osmo polufinale u karijeri, a prvo nakon Tokija 2013. godine.

Večeras u drugom polufinalu sastaju se dva Talijana, Paolo Lorenzi i Alessandro Giannessi.