očajni rusi

Brazilci bez Neymara ponizili domaćina Svjetskog prvenstva: Moglo je biti i puno gore!

Reprezentacija Brazila pokazala je domaćinu Svjetskog prvenstva koliko je jaka, čak i bez Neymara.

Paulinho protiv Rusije (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U jednoj od najvećih provjera uoči Svjetskog prvenstva kojem je domaćin, reprezentacija Rusija osramotila se pred svojim navijačima protiv jednog od favorita za naslov - Brazila. Izabranici Titea slavili su s 3:0, ali moglo je biti i puno, puno gore po Ruse.

Prvo poluvrijeme završilo je nekim čudom s početnih 0:0. Brazil je najviše prijetio, ali mogli su i Rusi do pogotka. No u svakom slučaju Brazil je bio osjetno bolji.

U nastavak je Brazil ušao bez promjena, a do vodstva je stigao u 53. minuti, nakon pogreške vratara Akinfejeva. Jedan udarac prema svojim vratima blokirao je ravno na nogu Mirande, koji je lakoćom zabio za vodstvo Brazila.

Manje od 10 minuta kasnije Paulinha u kaznenom prostoru evidentno ruši ruski igrač i sudac pokazuje na najstrožu kaznu. Siguran izvođač bio je Coutinho.

Konačnih 3:0 postavio je Paulinho, nakon što ga je usamljenog na svega nekoliko metara od gol linije pronašao Willian.

U konačnici je Brazil imao 24 udarca prema golu Rusije (13 u okvir), dok je domaćin prijetio svega devet puta, tek tri puta u okvir gola.

Za četiri dana Rusija će ugostiti Francusku, dok će Brazil testirati snagu njemačkog Elfa.