breaking news !: Grbin oštro po Ustavnom sudu: "Pričao sam s Milanovićem, imamo plan C. Popišali su se na sve nas"
Barišić promašio penal

Remi na Gradskom vrtu: Osijek ispustio pobjedu u Slavonskom derbiju

Osijek je u "El Slavonicu" propustio priliku uzeti tri boda i učvrstiti se na drugom mjestu prvenstvene ljestvice.

U utakmici 16. kola Prve HNL Osijek i Cibalia su igrali 1:1 (0:0).

Osijek je u vodstvo doveo Mirko Marić u 74. minuti, a samo minutu kasnije Ante Kordić je izjednačio na 1:1. Kapetan domaće momčadi Borna Barišić nije realizirao jedanaesterac u 46. minuti.

Susret se igrao na stadionu Gradski vrt, a pred 1.500 gledatelja sudio je Ivan Bebek iz Rijeke.

Drugi Osijek sada ima 28 bodova, devet manje uz utakmicu više od vodećeg Dinama, a tri više uz također utakmicu više od treće Rijeke i četvrtog Hajduka, dok je Cibalia stigla na osmo mjesto sa 14 bodova, jednim više uz utakmicu više od devete Istre 1961.