Pa je li ovo moguće!?

Man Utd slavio unatoč spornoj odluci: Nevjerojatna blamaža videotehnologije izazvala nevjericu

Nesvakidašnja situacija obilježila je utakmicu Fa Cupa između Manchester Uniteda i Huddersfielda.

Juan Mata (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Svaki početak je težak, pa tako i onaj videotehnologije koja se tek polako uvodi u nogomet. No ono što se dogodilo na utakmici FA Cupa između Manchestera Uniteda i Huddersfielda doista je nevjerojatno, a nakon utakmice cijela Engleska bruji o spornoj odluci i poništenom golu Manchestera.

Ashley Young je u 45. minuti poslao dobru loptu prema Juanu Mati koji se našao u izglednoj situaciji pred golom Terijera. Španjolac je bio neumoljiv i povisio je na 2:0 za United; prilikom dodavanja bio je vrlo blizu linije zaleđa, a suci su to odlučili provjeriti pomoću videtehnologije.

Uslijedio je pravi šok – linije koje su se pojavile u prijenosu bile su krivudave, a izgledalo je i da nisu baš pod pravim kutom. Ova je situacija izazvala pravu nevjericu u otočkim medijima koji su pratili utakmicu, kao i među navijačima koji su preplavili društvene mreže komentarima na ovu situaciju.

Sporna upotreba videotehnologije (Foto: Twitter) Sporna upotreba videotehnologije (Foto: Twitter) (Foto: Platforma X)

Unitedu je, čini se, poništen regularan pogodak, budući da su druge grafike pokazale da je Mata bio u liniji. Svakako se radi o situaciji o kojoj će biti još puno govora.

Manchester je na kraju ipak došao do drugog gola i pobjede. Strijelac je bio Romelu Lukaku u 55., a isti je igrač zabio i za vodstvo već u trećoj minuti.

Osim Uniteda, plasman u četvrtfinale engleskog FA kupa izborili su i nogometaši Brightona i Southamptona, dok su Swansea i Sheffield Wednesday odigrali 0:0.

Brighton & Hove Albion je izborio četvrtfinale pobijedivši Coventry City 3:1. Domaćin je poveo 3:0 golovima Jurgena Locadije (15), Connora Goldsona (34) i Leonarda Ulloe (61), a gosti su ublažili poraz pogotkom Jonsona Clarkea-Harrisa.

Najneizvjesnije je bilo na Hawthornsu gdje je Southampton pobijedio WBA 2:1. Gosti su poveli 2:0 preko Wesleyja Hoedta (11) i Dušana Tadića (56). Smanjio je Salomon Rondon u 58. minuti, a u posljednjih pola sata WBA je imao nekoliko lijepih prilika za izjednačenje, no nije uspio izboriti remi.