Preokret Bavaraca

Lewandowski spasio Bayern: Donio pobjedu u sudačkoj nadoknadi

Bayern je gubio na poluvremenu, ali do kraja utakmice stigao je do 10. uzastopne pobjede.

U susretu 23. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je na gostovanju pobijedio Wolfsburg 2:1, a pobjednički pogodak postigao je Robert Lewandowski u sudačkoj nadoknadi.

Bila je to deseta uzastopna pobjeda njemačkog prvaka.

Wolfsburg je poveo u osmoj minuti golom Daniela Didavija i Vukovi su do konca prvog dijela uspjeli obraniti prednost, no u drugom dijelu Bavarci su okrenuli rezultat. Sandro Wagner je u 64. minuti izjednačio na odličnu asistenciju Arjena Robbena, a Nizozemac je u sudačkoj nadoknadi izborio kazneni udarac kojeg je realizirao Lewandowski.

Josip Brekalo nije nastupio za domaći sastav.

Bayer Leverkusen je na gostovanju pobijedio HSV 2:1 skočivši na drugo mjesto. Apotekari su poveli 2:0 golovima Leona Baileyja (40) i Kaija Havertza (50), a poraz momčadi iz Hamburga ublažio je Andre Hahn (70). Tin Jedvaj je igrao cijeli susret za Bayer.

Freiburg je u derbiju začelja pobijedio Werder 1:0 golom Nilsa Petersena u 24. minuti iz jedanaesterca.

Na ljestvici vodi Bayern sa 59 bodova, Bayer Leverkusen je drugi sa 38 bodova koliko ima i RB Leipziga na trećoj poziciji, ali s utakmicom manje.