Ludi derbi u kupu

Borussia šokirala Bayern u Münchenu: Preokret za finale protiv Nike Kovača!

Niko Kovač saznao je protivnika u finalu njemačkog DFB Pokala.

Nogometaši Borussije Dortmund plasirali su se u finale njemačkog Kupa nakon što su u odličnoj utakmici u Münchenu pobijedili Bayern s 3:2.

U sjajnoj utakmici 77.000 gledatelja na Allianz Areni vidjelo je pet golova, tri vratnice i pregršt šansi, ali i ispadanje Bayerna, kojemu tako od trofeja ostaje samo praktički već osvojeno prvenstvo nakon što ih je Real izbacio iz Lige prvaka.

Borussia je povela u 19. minuti preko Marca Reusa, ali Bayern je do poluvremena preokrenuo pogocima stopera Javija Martineza (38) i Matsa Hummelsa (41). Gosti uzvraćaju na sličan način sredinom drugog dijela kada Pierre-Emerick Aubameyang (68) i Ousmane Dembele (74) donose veliku pobjedu Borussiji koja se plasirala u svoje deveto finale DFB Pokala, kojeg su osvajali triput.

U utorak je boljim izvođenjem jedanaesteraca kod Borussije Mönchengladbach u finale prošao Eintracht iz Frankfurta našeg Nike Kovača koji ima četiri naslova pobjednika Kupa. Finale je 27. svibnja na Olimpijskom stadionu u Berlinu.