Favoriti prošli

Hrvatski kup: Dinamo, Osijek i Rijeka uvjerljivi, Hajduk se dugo mučio s Oriolikom

U 13 utakmica 16-ine finala Hrvatskog kupa odigranih u srijedu nije bilo većih iznenađenja.

Vodeća četvorka Prve HNL Dinamo, Rijeka, Hajduk i Osijek nije dozvolila iznenađenje u susretima 16-ine finala Hrvatskog upa.

Dinamo je u Imbriovcu s visokih 6:0 pobijedio Borac. Uvjerljiv je bio i Osijek koji je istim rezultatom svladao Nehaj, dok je Rijeka pobijedila Vrbovec 3:1. Najteži posao imao je Hajduk koji je u Oriovcu pobijedio 3:0, ali domaći Oriolik je slomio tek u završnici.

Modri nisu dozvolili da im se ponovi Dugo Selo, jedna od najvećih senzacija u povijesti hrvatskog Kupa. Dinamo je u istoj rundi natjecanja 2000. godine ispao od Dugog Sela 2:3 i to nakon što je vodio 2:0 golovima Viduke i Šokote.

Dinamo je i ovoga puta imao 2:0 na poluvremenu, a strijelci su bili Hodžić (2) i Fiolić (24). U nastavku susreta zagrebački sastav je zabio još četiri gola. Fiolić je u 66. povisio na 3:0, Olmo je zabio za 4:0 u 81. minuti, a do kraja susreta Jurilj je zabio još dva gola (87, 89) za uvjerljivu pobjedu Dinama.

Aktualni hrvatski prvak i pobjednik Kupa nije imao problema u Vrbovcu protiv istoimenog trećeligaša. Rijeka je povela 3:0, a domaćin je tek ublažio poraz. Strijelci su bili Puljić (28) i Jelić (44, 84), a u 86. minuti je Colarić postigao utješni pogodak za domaćine.

Hajduk tek u završnici slomio Oriolik

Gostovanje Hajduka u Oriovcu, mjestašcu između Nove Gradiške i Slavonskog Broda, proglašeno je najvećom utakmicom u povijesti kluba. I Oriolik je dobro namučio Splićane. Sve do 83. minute je domaćin imao samo pogodak zaostatka. No, gosti su u završnici susreta zabili još dva gola i tako prelomili utakmicu. Strijelci su bili Ahmed Said (13, 90+2-11m) i Toma Bašić (83) iz slobodnog udarca sa 22 metra.

Većih problema nije imao Osijek koji je u Senju već nakon prvog poluvremena vodio protiv Nehaja 3:0. U nastavku susreta gosti su zabili još tri gola. Strijelci za goste bili su Lukić (12), Marić (26, 62, 83), Grezda (27) i Pušić (89).

Inter iz Zaprešića je pobijedio Nedelišće 6:0, Istra 1961 je u Đakovu pobijedila Croatiju 4:0, dok je Lokomotiva kao gost pobijedila Bedem Ivankovo 3:0.

Utakmice Varaždin - Cibalia, Rudeš - Vinogradar, te Gorica - GOŠK su odgođene zbog kiše i loših travnjaka. Utakmice Rudeša i Vinogradara te Gorice i GOŠK-a trebale bi se igrati 4. listopada, a novi termin utakmice u Varaždinu je 18. listopada.

Podsjetimo, ove sezone se u svim kolima Kupa igra jedna utakmica. U slučaju neriješenog rezultata nakon 90 minuta, igraju se produžeci, a onda se pristupa izvođenju udaraca s bijele točke.

Hrvatski kup, šesnaestina finala, rezultati:

Utorak: Slavonija Požega – Zadar 1:2

Rezultati utakmica (15:30):

Borac Imbriovec - Dinamo 0:6 (Hodžić 2, Fiolić 24, 66, Olmo 81, Jurilj 89, 90)

Vrbovec - Rijeka 1:3 (Puljić 29, Jelić 44, 84)

Oriolik - Hajduk 0:3 (Said 13, Bašić 83, Said 90+2)

Croatia Zmijavci - Slaven Belupo 0:1

Bedem Ivankovo - Lokomotiva 0:3

Sesvete - Split 3:0

Nehaj - Osijek 0:6 (Lukić 12, Marić 26, Grezda 28, Marić 62, 81, Pušić 89)

Croatia Đakovo - Istra 1961 0:4 (Čuljak 20, Matyazh 23, Gojković 41)

Nedelišće - Inter Zaprešić 0:6 (Postonjski 14, Haramustek 43, Blažević 44, Fumić 58, Bencun 65, 75)

Bjelovar - Zagreb 2:3

Zagora - Šibenik 0:3

Novigrad - Zelina 5:1