osijek kiksao u puli

Inter zamalo kreirao veliki preokret: Hajduk prokockao 2:0!

Nakon svega 20 minuta igre u prvom poluvremenu Hajduk je u Zaprešiću imao sigurnih 2:0 protiv Intera, a na kraju je spašavao bod.

U pretposljednjoj utakmici 2. kola Hrvatske nogometne lige Inter i Hajduk podijelili su bodove u Zaprešiću odigravši 2:2. Hajduk je nakon samo 20 minuta igre u prvom poluvremenu pogocima Gentsogloua i Vlašića imao sigurnih 2:0, ali što je još važnije imao je sjajnu igru kojom je mogao do koljena potući domaćina već do isteka 45. minute.

Domaći trener Toplak na poluvremenu je povukao dvije zamjene i njegova momčad je počela igrati bolje. Sve dobro što je napravio u 60 minuta, Hajduk je prosuo u manje od tri minute. Filipović u 61. i Puljić u 64. minuti zabili su dva pogotka kojima je Inter stigao do velikog boda.

Mogao je sastav iz Zaprešića i do punog plijena, ali je Stipica obranio situaciju 1 na 1 nedugo nakon što je Inter izjednačio. U završnici je Hajduk pritisnuo, imao nekoliko dobrih prilika, ali je domaća obrana na čelu s vratarom Santinijem sačuvala svoju mrežu netaknutom.

Pred 1100 gledatelja na stadionu ŠRC Zaprešić sudio je Zebec iz Cestice.

U posljednjoj utakmici 2. kola Prve HNL Istra 1961 i Osijek igrali su 1-1 (1-0). Domaći su poveli u 27. minuti pogotkom Dejana Maksimovića, koji je iskoristio nesnalaženje Lesjaka u svom kaznenom prostoru, a bod gostima spasio je Petar Bočkaj u 83. minuti uz obilatu pomoć domaćeg vratara Ivušića. Naime, Bočkajev ne odviše jak udarac sa 20-ak metara prošao je Ivušiću kroz ruke i kroz noge i završio iza gol-linije.

Nakon dva kola Osijek je šesti s dva boda, dok je Istra 1961 sedma s jednim.

Recimo i da je Hajdukov protivnik u 3. pretkolu Europske lige Brondby poražen u susretu 2. kola Danske lige na gostovanju kod Nordsjaellanda s 2-3.

Pogotke su za Brondby postigli Teemu Pukki (45) i Lasse Vigen Christensen (61). Brondby je u 1. kolu pobijedio Midtjylland s čak 4-0, pa su u prva dva kola zabili čak šest golova što je opomena za splitsku momčad.

Utakmica Brondby - Hajduk igra se u četvrtak s početkom u 20 sati.

REZULTATI 2. KOLA HNL-a,

Petak:
Dinamo - Cibalia 4-0 (Hodžić 11-11m, 43, Fernandes 23, Ćorić 71)

Subota:
Slaven Belupo - Lokomotiva 1-0 (Ivanovski 61)
Rijeka - Rudeš 4-1 (Kvržić 25, Župarić 45, Mesarić 78-ag, Gavranović 87 / Aralica 63)