Ovome se nisu nadali

Madridski derbi bez pobjednika: Barca slavi, Real i Atletico u velikom zaostatku

Real i Atletico odigrali su gradski derbi bez pogodaka prvi put nakon 2005. godine.

Cristiano Ronaldo i Juanfran (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U derbiju 12. kola nogometnog prvenstva Španjolske Atletico je u subotu na svom stadionu Metropolitano protiv Real Madrida odigrao 0:0.

U utakmici s malo prilika prva se je ukazala napadaču Atletica Angelu Correi, koji je u trećoj minuti promašio "mrtvu šansu". Do kraja prvog poluvremena dva puta je zaprijetio Real: u 32. minuti neprecizan je bio Toni Kroos, a u 37. Ramosov pokušaj glavom završio je pored vratnice.

U drugom dijelu po jedna prilika sa svake strane. U 79. minuti Kevin Gameiro je prebacio vratara, ali je Raphael Varane spasio mrežu Reala izbacivši loptu sa gol-linije, dok je u 89. udarac Cristiana Ronalda u posljednji trenutak uspio blokirati branič Atletica Lucas Hernandez.

Luka Modrić je za Real odigrao cijeli susret pruživši solidnu partiju, dok Šime Vrsaljko nije bio u sastavu Atletica.

Vodeća Barcelona je rutinski s 3:0 kao gost svladala Leganes i sada ima 34 boda, a Real i Atletico zaostaju već deset bodova.