Sve je pokorio

Messi novi rekorder Lige prvaka, prvijenac Suareza, Xavi također za povijest

PSG i Barcelona nastavljaju mrtvu utrku za prvo mjesto u skupini F Lige prvaka, dok je Chelsea osigurao prolazak u osminu finala 'gaženjem' Schalkea u Gelsenkirchenu s 5-0...

Barcelona je slavila na Cipru protiv APOEL-a s visokih 4-0, a hat-trick je u tom susretu postigao Lionel Messi (VIDEO). On je pritom postao vodeći strijelac Lige prvaka svih vremena, a s ova je tri pogotka stigao do brojke od 74. Četvrti pogodak Barcelone na tom susretu postigao je Luis Suarez, a to mu je ujedno bio u prvijenac u dresu katalonskog kluba.

Messi je, podsjetimo, minulog vikenda postao i najbolji strijelac španjolske Primere svih vremena, a uz to je još najbolji klupski strijelac svih vremena i najbolji strijelac u povijesti El Clasica.

Ivan Rakitić je igrao do 62. minute, kada ga je na travnjaku zamijenio Xavi, kojem je to bio rekordni 145. nastup u Ligi prvaka.

PSG je na svom Parku prinčeva dočekao Ajax, te je pogocima Edinsona Cavanija i Zlatana Ibrahimovića slavio s 3-1. Povela je francuska momčad u 33. minuti preko Edinsona Cavanija, no Ajax preko Davyja Klaassena poravnava u 67.

Činilo se da bi Ajax mogao do boda u Parizu, ali Zlatan Ibrahimović i Edinson Cavani su rekli "ne". Prvospomenuti je najprije u 79. minuti zabio krasan pogodak za novo vodstvo, a potom je pobjedu potvrdio Cavani svojim drugim pogotkom četiri minute kasnije.

Nakon pet odigranih kola PSG ima 13 bodova na vrhu ljestvice, a Barcelona jedan manje. Ajax je treći s jednim bodom, a APEOL posljednji s bodom.

U skupini G Chelsea je gostovao kod Schalkea i u konačnici neočekivano lagano slavio s 5-0. Manje od dvije minute trebalo je Englezima da povedu u Gelsenkirchenu, a strijelac je nakon kornera bio John Terry.

U 29. minuti Willian je nakon asistencije Edena Hazarda povisio na 2-0, a onda je minutu prije kraja Jan Kirchhoff zabio lijepi autogol za 3-0.

U nastavku je Jose Mourinho u igru uveo Didiera Drogbu, te Ramiresa i obojica su mu na ukazanom povjerenju vratili pogocima. Drogba je zabio u 76., a Ramires samo dvije minute kasnije.

U istoj je skupini utakmica Sporting Lisabona slavio protiv Maribora s 3-1, te je tim rezultatom pretekao Schalke na ljestvici skupine. Spomenimo da je utakmica bila prekinuta na nekih 40-ak minuta zbog nestanka električne energije. To se dogodilo na poluvremenu.

U skupini H Athletic Bilbao je izborio vrijednu pobjedu u borbi za Europa ligu na gostovanju u Ukrajini kod Šahtara. Athletic je slavio s minimalnih 1-0, a tim je rezultatom preskočio BATE Borisov, koji je ranije poražen kod kuće s 3-0 od Porta.

Rezultati i ljestvice utakmica 5. kola nogometne Lige prvaka:

SKUPINA E:

CSKA Moskva - Roma 1-1 (Berezuckij 90+3/Totti 43)

Manchester City - Bayern 3-2 (Aguero 21pen, 86, 90+1/Xabi Alonso 40, Lewandowski 45). CK: Benatia (Bay, 21)

1 Bayern Munchen 5 4 0 1 13 4 12

2 AS Roma 5 1 2 2 8 12 5

-------------------------

3 CSKA Moskva 5 1 2 2 6 10 5

4 Manchester City 5 1 2 2 7 8 5

SKUPINA F:

APOEL - Barcelona 0-4 (Suarez 21, Messi 38, 58, 87). CK: Rafinha (Bar, 70), Guilherme (APOEL, 80)

Paris SG - Ajax 3-1 (Cavani 33, 83,Ibrahimović 79/Klaasen 67)

1 Paris St Germain 5 4 1 0 9 4 13*

2 Barcelona 5 4 0 1 12 4 12*

3 Ajax Amsterdam 5 0 2 3 4 10 2

4 APOEL Nikozija 5 0 1 4 1 8 1

SKUPINA G:

Schalke 04 - Chelsea 0-5 (Terry 2, Wilian 29, Kirchhoff 44-ag, Drogba 76, Ramires 78)

Sporting Lisabon - Maribor 3-1 (Mane 10, Nani 35, Slimani 65 / Jefferson 42-ag)