Slovan šokirao Poljud

FOTO Blijedi Hajduk potpuno podbacio i ostao bez Europe

Hajduk je razočarao na Poljudu u uzvratnoj utakmici 4. pretkola Europske lige protiv Slovana iz Libereca i oprostio se od Europe s ukupnih 0-2...

Usprkos sjajnom ozračju prepunih tribina na Poljudu, Hajduk nije uspio pobijediti Slovan iz Libereca i ostao je bez plasmana u Europsku ligu. Česi su pred 30.000 gledatelja pobijedili 1-0 ponovivši rezultat iz prve utakmice. Pogodak odluke zabio je Josef Šural u 23. minuti.

Splićani su se nadali kako će poljudsko grotlo uzdrmati Čehe, no dogodilo se posve suprotno. U ključnoj utakmici ove sezone Hajduk je odigrao najslabije i Slovan je posve zasluženo prošao dalje. Česi su bili zreliji i mirniji i kontrolirali su igru praktički cijeli susret. Poljud je bio rasprodan i prije nego je Hajduk krenuo na put za Češku. Nažalost, pune tribine nisu bile dovoljne za pobjedu i prvi plasman Hajduka u Europsku ligu nakon sezone 2010/11. kada je momčad vodio Stanko Poklepović.

Hajduk tijekom utakmice nije imao praktički niti jednu izglednu priliku, tek nekoliko polušansi. Niti gosti nisu previše prijetili Lovri Kalinić, no jedini gostujući udarac u okvir gola završio je u mreži. Domaćin je najbliže golu bio u 89. minuti kada je Roguljić uzdrmao vratnicu. Hajduk može žaliti i za 65. minutom kada se dogodio i sporni trenutak. Vlašić je pucao u kaznenom prostoru, a Hovorka je loptu blokirao rukom. Portugalski sudac Dias je bio vrlo blizu, no nije pokazao na jedanaesterac.

Osim što je ostao bez velikog sportskog rezultata, plasmana u skupinu Europske lige, Hajduk je ostao i bez velike zarade. Procjenjuje se kako bi europski uspjeh blagajnu Hajduka napunio s 30-tak milijuna kuna.

HAJDUK - SLOVAN 0-1

SPLIT. Stadion Poljud - 30.000 gledatelja; Sudac: Artur Dias (Poljud)
Strijelac: 0-1 Šural (23)
Žuti karton: Milić / Šurak, Delarge, Koubek, Pavelka, Sackey, Pokorny
Crveni karton: -

HAJDUK: Kalinić - Tudor (od 73. Juranović), Milović, Nižić, Milić - Jefferson - Sušić, Caktaš (od Roguljić), Balić (od 34. Maloku), Vlašić - Ohandza

SLOVAN: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorny, Bartošak - Pavelka, Sackey (od 75. Fleišman), Shala (od 63. Soungole) - Šural, Delarge (od 49. Kerbr), Bakoš